شرکت اپل به طور رسمی عرضه AirPower را لغو کرد

درست 18 ماه پس از معرفی شارژر بی سیم شرکت اپل با نام AirPower، این شرکت طی یک اعلام رسمی اعلام به لغو تولید و ارائه آن به بازار کرده است. ابن خبر طی بیانیه ای از سوی معاون ارشد مهندسی سخت افزار شرکت اپل یعنی Dan Riccio به شرکت TechCrunch اعلام شده است. متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

پس از تلاشهای زیاد، ما نتیجه گرفته ایم که AirPower به استانداردهای بالا دست نخواهد یافت و به همین منظور پروژه را لغو می کنیم. ما از مشتریانی که منتظر ارائه این محصول بودند عذرخواهی می کنیم. ما همچنان بر این باوریم که آینده (تکنولوژی) بی سیم است و متعهدیم تا تجربه بی سیم را به جلو ببریم.

Air Power در سپتامبر 2017 در کنار معرفی گوشی iPhone X و Air Pods به کاربران معرفی شد و هدف از ارائه آن ارائه یک صفحه شارژر بی سیم همه کاره بود که به کاربران اجازه شارژ تمامی محصولات این شرکت از قبیل iPhone، Apple Watch و Air Pods را به صورت همزمان می داد. علاوه بر این بر اساس اعلام رسمی اپل این پد قابلیت همگامسازی تمام این محصولات را با هم داشت تا در زمان شارژ کاربران بتوانند از وضعیت میزان شارژ این اقلام مطلع شوند.

air-power

با این حال، به نظر می رسد دستگاه فقط از نظر طراحی بسیار جاه طلبانه بوده و اپل به سادگی نمی توانسته آن را به واقعیت تبدیل کند. یکی از مشکلاتی که در نگاه اول به وضوح دیده می شود ابعاد پد شارژ می باشد که با توجه به دستگاه های مورد شارژ به صورت همزمان بسیار کوچک به نظر می رسد و این ابعاد اجازه قرارگیری سیم پیچ ها در کنار هم را نمی دهد.

تاخیر 18 ماهه اپل در ارائه Air Power که در این اواخر تبدیل به یکی از شوخی های اینترنتی شده بود تنها محصول این شرکت نیست که ارائه آن بعد از معرفی به تعویق طولانی مدت دچار می شود یا در برخی موارد مانند Air Power به مرحله تولید نمی رسند. از جمله این محصولات می توان به Air Pods که ارائه آن چندین ماه طول کشید، کاور شارژر بی سیم که در سال 2017 معرفی شده بود هفته گذشته در اختیار کاربران قرار گرفت. حال با تمام این موارد احتمال می رود شرکت اپل در آینده نه چندان دور و با پیشرفت تکنولوژی دوباره به سراغ این محصول برود و آن را به مرحله تولید برساند.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

شاخه‌ها


پیگیری سفارشات شما