هدفون و هندزفری

هدفون و هندزفری 

( 190 محصول وجود دارد )
در صفحه

هدفون، هدست و هندزفری

هدفون و هندزفری یکی از پرکاربردترین اکسسوری گوشی‌های موبایل می‌باشند که از انواع مختلفی برخوردار است. افراد مختلف از این وسیله کاربردی در طول روز استفاده‌های متعددی همچون مکالمه، گوش دادن به موسیقی و یا برای گوش دادن به صدای بازی‌های مختلف استفاده می‌کنند. به بیانی ساده‌تر هدفون ها به جزء جدایی ناپذیر از زندگی افراد بدل گشته است. این محصول دیجیتالی مانند سایر لوازم به پیشرفت تکنولوژی فناوری‌های جدیدتری مجهز شده‌اند و امروزه برندهای مختلف هدفون‌های تولیدی خود را با ویژگی‌های خاصی روانه بازار می‌کنند. در این مقاله به  تفاوت هدفون، هندزفری، هدست، انواع آن‌ها و برندهای مختلف برای تولید این محصول خواهیم پرداخت.

تفاوت هدفون، هندزفری و هدست

هدفون، هندزفری و هدست نام‌های هستند که به اکسسوری Headphone اطلاق می‌شود. اما این سه نسبت به هم تفاوت‌های دارد که در ادامه مقاله به شکل تخصصی آن ها را بررسی خواهیم کرد.

هدفون چیست؟

هدفون محصولی است که از دو اسپیکر مجزا که کامل برروی دو گوش قرار می‌گیرد، تشکیل شده است. این دو بلندگو به وسیله سیم بهم متصل شده‌اند تا صدای دریافتی از گوشی موبایل، کامپیوتر و یا تلویزیون را در نزدیک‌ترین حالت ممکن به گوش کاربر برسانند. از هدفون ها بیشتر برای گوش دادن به موسیقی، استفاده در استودیو برای کارهای تخصصی مانند میکس صدا و مسترینگ استفاده می‌شود و امکان مکالمه با استفاده از این محصول وجود ندارد.

هدست چیست؟

هدست نوع دیگری از هدفون است که علاوه بر دو یا یک بلندگو برای گوش دادن به صداهای دریافتی امکان مکالمه نیز با آن وجود دارد. از این وسیله بیشتر برای مراکز مخابراتی و یا شرکت‌های خدمات فروشگاهی که نیاز به پاسخگویی دارند، استفاده می‌شود البته یکی از صنایعی که در این دهه گذشته بیشتر هدست ها را مورد توجه قرار داده است صنعت بازی های رایانه‌ای به ویژه بازی های آنلاین است که امکان مکالمه با سایر اعضای بازی را به شما می‌دهد . از ویژگی های هدست می‌توان به میکروفون قابل چرخش آن اشاره کرد و که به راحتی و متناسب با صورت تنظیم می‌شود. به طور خلاصه با بهره‌مندی این نوع از هدفون ها امکان ارتباط دو طرفه وجود دارد.

هندزفری چیست؟

نوع دیگر از HeadPhone، هدفون های توگوشی (earphone) است که عموعا به آن ها هندزفری گفته می‌شود که یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی گوشی های موبایل می‌باشد. هندزفری ‌ها در مقایسه با هدفون ها از اندازه بسیار کوچکتری برخوردارند که بلندگوهای آن در داخل مجرای گوش قرار می‌گیرد و به همین دلیل به آن‌ها هدفون تو گوشی نیز گفته می‌شود. یکی از دلایل استفاده رایج از هندزفری‌ها، اندازه کوچک و قابل حمل آن ها در طول روز می‌باشد که به راحتی می‌توان در هر زمان و مکانی از آن‌ها استفاده کرد. ایرفون مانند هدست‌ها به میکروفون نیز مجهز هستند و به همین دلیل با استفاده از آن امکان پاسخگویی به مکالمه وجود دارد. از مزیت هندزفری‌ها نسبت به دو محصول قبلی استفاده آسان از آن می‌باشد که به راحتی در داخل گوش قرار می‌گیرد و آسیبی چندانی به گوش نمی‌رساند.

انواع هدست بر اساس تعداد بلندگو

به طور کلی هدست ها را می‌توان به دو دسته تک و یا دو گوشی تقسیم کرد. مدل دو گوشی مانند همان هدفون‌ها می‌باشد که از دو اسپیکر برخوردار است که بروی گوش‌ها قرار می‌گیرد. اما در مدل تک گوشی تنها یک بلندگو دارد که یک گوش درگیر و گوش دیگر آزاد است.

انواع هدفون و هندزفری بر اساس نحوه اتصال

هدفون و هندزفری‌ها از لحاظ نحوه اتصال به دو دسته بی سیم و با سیم تقسیم می‌شود.

هدفون و هندزفری باسیم

همانطور که از نام این دسته مشخص است، اتصال آن ها به موبایل، کامپیوتر و .... از طریق سیم است. از ویژگی هدفون‌ و هندزفری‌های با سیم می‌توان به قیمت ارزان تر نسبت به دسته بی سیم اشاره کرد و به همین دلیل استفاده از آن در میان کاربران بسیار رایج می‌باشد. هدفون و هندزفری‌های باسیم بر اساس پورت اتصال خود به سه گروه تقسیم می‌شوند.

 1-اتصال با پورت جک 3.5 میلی‌متر

یکی از رایج‌ترین دسته بندی هدفون‌های باسیم بر اساس پورت اتصال، جک 3.5 میلی‌متری صدا می‌باشد که معمولا به اکثر گوشی‌های موبایل، لب تاپ، کامپیوتر و حتی برخی از تلویزیون ها وصل می‌شود.

2- اتصال با دو پورت جک 3.5 میلی‌متر

برخی از هندزفری و هدست ها به جای استفاده از یک پورت 3.5 میلی‌متری صدا به دو درگاه 3.5 میلی‌متری صدا مجهز هستند که یکی از آن ها برای اتصال به اسپیکر و پورت دوم برای فعال سازی میکروفون می‌باشد.

3- اتصال با پورت USB

 دسته سوم از هدفون و هندزفری ها با پورت USB به دستگاهای مختلف وصل می‌شوند که باتوجه به حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا در برخی از گوشی‌های موبایل، استفاده از این دسته نیز در حال رایج شدن است.

هدفون و هندزفری بی سیم

امروزه به واسطه پیشرفت تکنولوژی و حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا توسط برخی از سازندگان گوشی‌های هوشمند، استفاده از هدفون و هندزفری‌های بی سیم میان کاربران بسیار رواج پیدا کرده است. از مزایای این دسته از محصولات می‌توان به عدم وجود سیم، قابل اتصال به تمامی اکثر دستگاه ها مجهز به بلوتوث و بهره‌مندی از برد بالاتر اشاره کرد. البته اولین هدفون و هندزفری‌های بی‌سیم کیفیت بالایی نداشتند که به لطف پیشرفت تکنولوژی این دست از محصولات از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند. این گروه از محصولات خود به دو زیر گروه اتصال از طریق بلوتوث و اتصال با گیرنده تقسیم می‌شوند.

انواع هدفون و هندزفری بر اساس قرار گیری در گوش

پس از دسته بندی هدفون‌ها بر اساس نحوه اتصال، در این بخش به بررسی دسته بندی آن‌ها بر اساس نحوه قرارگیری در گوش خواهیم پرداخت.

هدفون‌های تو گوشی

هدفون‌های تو گوشی به همان هندزفری ها اطلاق می‌شود که اکثر افراد در طول روز آن استفاده می‌کنند. در این مدل اسپیکر یا بلندگوهای به طور کامل در داخل گوش قرار می‌گیرند که باعث می‌شود تا صدا در نزدیک ترین حالت ممکن شنیده شود. از ویژگی این گروه از Headphone می‌توان به حمل نقل و استفاده آساناز آن در طول روز اشاره کرد.

هدفون دورگوشی

هدفون ‌های دورگوشی از نظر وزن و حجم به عنوان بزرگترین گروه هدفون و هندزفری ها شناخته می‌شود که با وجود ابرهای نرم دور این محصول کاملا گوش و لاله  گوش را می‌پوشاند. با وجود این دست از هدفون ها صدا را با بلندی و کیفیت فوق العاده ای به گوش کاربر می‌رساندد. اندازه آن‌ها در مقایسه با هندزفری‌ها بسیار بزرگتر می‌باشد و به همین دلیل حمل و نقل آن ها به راحتی هدفون‌های تو گوشی نمی‌باشد. اما از مزایا این دست از محصولات می‌توان به ایزوله صدا ، کیفیت و بلندی مناسب صدا اشاره کرد.

هدفون رو گوشی

دسته سوم هدفون ها، هدفون‌های رو گوشی می‌باشد که استفاده از آن بسیار رایج می‌باشد. این دسته از محصولات نیز مانند دسته قبلی برروی گوش قرار می‌گیرد اما با این تفاوت که به اندازه هدفون‌های دور گوشی صدا را به خوبی ایزوله نمی کنند و در هنگام گوش دادن به موسیقی صدا به بیرون درز می‌کند.

انواع هندزفری

هندزفری یا همان هدفون‌های تو گوشی خود به سه دسته ایرفون، ایرباد و دورگردنی تقسیم می‌شود.

ایرفون

تفاوت ایرفون و ایرباد به محل قرارگیری در گوش بر می گیرد. ایرفون (ear phone) برخلاف هدفون‌های دور و یا رو گوشی در داخل مجرای گوش قرار می‌گیرد. جنس بالشتک ایرفون‌ها از نوع سلیکون می‌باشد تا به راحتی از گوش نغلزد. از مزایا ایرفون‌ها می‌توان به صدای با کیفیت، رسا و قابلیت چفت شدن کامل در گوش اشاره کرد. ایرفون در نسخه‌های پیشرفته و بلوتوثی به فناوری نویز کنسلینگ مجهز هستند که موجب حذف نویز و صداهای مزاحم می‌شود.

ایرباد

ایرفون و ایرباد از نظر شکل ظاهری و اندازه شبیه به هم می‌باشند و تنها تفاوت earbud با earphone به محل قرارگیری در گوش بر می‌گردد. همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم ایرفون‌ها در قسمت داخلی گوش قرار می‌گیرد اما ایرباد در بخش بیرونی مجرای گوش قرار می‌گیرد. ایرباد به دلیل قرارگرفتن در بخش بیرونی مجرای گوش نسبت به ایرفون بیشتر مستعد لغزیدن و افتادن از گوش می‌باشد.

هندزفری‌های دور گردنی

هندزفری‌های دور گردنی دسته دیگر از کالاهای دیجیتال می‌باشد. این محصول از طراحی خاصی برخوردارند که به شکل یک حلقه دور گردن قرار می‌گیرد و اسپیکرهای آن از طریق سیم بهم متصل می‌شوند. امروزه استفاده از این ایرفون‌های خاص به شکل قابل توجه‌ای در بین مردم به ویژه ورزشکاران رواج یافته است و میان کاربران محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. از مزایا هدفون‌های دور گردنی می‌توان به بزرگ بودن درایورهای صوتی جهت بهترشدن کیفیت صدا و باتری بزرگ‌تر در مدل بلوتوثی اشاره کرد.

انواع هدفون و هندزفری بر اساس برند

همانطور که می دانیم استفاده از هدفون و هندزفری‌ها در مقایسه با سالیان گذشته رواج بیشتری یافته است و افراد برای کارهای مختلف مانند گوش دادن به موسیقی، مکالمه، انجام بازی و .... از این وسیله استفاده می‌کنند. با توجه به تقاضای فراوان افراد نسبت به این کالا برندهای مختلفی به طراحی و تولید هدفون و هندزفری‌ها می‌پردازند

هدفون و هندزفری  اپل

یکی از برندهای مطرح و خوشنام در طراحی و ساخت هدفون و هندزفری شرکت اپل می‌باشد. این کمپانی مطرح آمریکایی در تولید محصولات دیجیتالی عملکردی فوق‌العاده دارد و به همین دلیل تقاضا برای خرید محصولات اپل بسیار زیاد می‌باشد. در همین راستا هدفون و هندزفری ‌اپل نیز مانند گوشی‌های موبایل اپل، ساعت‌های هوشمند اپل و .... از کیفیت و کارایی فوق العاده برخوردار هستند. اما همانطور که می‌دانید محصولات دیجیتالی این شرکت نسبت به سایر برندهای موجود گران‌تر می‌باشد به طبع هدفون و هندزفری‌های اپل نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

هندزفری ایرپاد

اپل اولین کمپانی سازنده گوشی‌های موبایل بود که جک 3.5 میلی‌متری صدا را از اسمارت‌فون های خود حذف نمود. در همین راستا آیفون 7 به اولین گوشی موبایلی تبدیلی شد که در آن خبری از جک 3.5 میلی‌متری صدا نبود و به همین دلیل اپل در هنگام رونمایی گوشی موبایل آیفون 7 ، سری جدید هندزفری‌های خود به نام AirPods را نیز به بازارهای جهانی معرفی کرد.امروزه ایرپادهای اپل نیز یکی از محبوب ترین هدفون‌های توگوشی بازار می‌باشد و افرادی که قصد خرید هندزفری دارند به احتمال زیاد ایر‌پادهای اپل یکی از گزینه‌ها می‌باشد. ایرپاد مکس(AirPods Max) یکی از جدیدترین محصولات اپل می‌باشد که در دسته هدفون‌های دورگوشی قرار می‌گیرد.

هدفون و هندزفری سامسونگ

سامسونگ یکی دیگر از برندهای مطرح و کم نظیر در طراحی و تولید هدفون و هندزفری می‌باشد. بی‌شک این دسته از محصولات Samsung رقیبی جدی برای ایرپادهای اپل می‌باشد. هندزفری‌های این شرکت مطرح کره ای در دسته های مختلفی همچون بی سیم، با سیم، دور گردنی  و... عرضه می‌شود.

هندزفری‌‌های Galaxy buds سامسونگ

سامسونگ هندزفری های بلوتوثی خود را با نام Galaxy Buds روانه بازار می‌کند. این دسته از هندزفری‌های سامسونگ از کیفیت صدا و امکانات خوبی همچون فناوری حذف نویز برخوردارند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که در حال حاضر گلکسی بادزهای سامسونگ و ایرپادزهای اپل به عنوان شاخص ترین هندزفری‌های بازار به حساب می‌آید. هدفون‌های توگوشی گلگسی بادز سامسونگ در چندین مدل به بازار عرضه می‌شود که در این بین Galaxy Buds 2 جدیدترین هندزفری بی ‌سیم سامسونگ می‌باشد.

هندزفری‌های دورگردنی level U سامسونگ

اگر به دنبال خرید هندزفری دورگردنی هستید، هدست های دور گردنی مدل Level U سامسونگ می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای خرید باشد. جدیدترین ایرفون دورگردنی سامسونگ با نام Level U Pro روانه بازار شده است که وزنی بسیار سبک دارد و به راحتی دور گردن قرار می‌گیرد. لول یو پرو مانند گلکسی بادزها این کمپانی کره‌ای به فناوری نویز کنسلینگ نیز مجهز است. اسپیکر با درایورهای 13 میلی‌متری، مقاومت در برابر رطوبت و تعرق و باتری 200 میلی آمپر ساعتی از دیگر ویژگی‌های level U Pro می‌باشد.

هدفون و هندزفری شیائومی

کمپانی مطرح شیائومی که امروزه حضور فعال و پر رنگی در طراحی و تولید انواع محصولات دیجیتالی دارد، به تولید هدفون و هندزفری نیز می پردازد. از ویژگی هندزفری های شیائومی می‌توان به قیمت مقرون به صرفه آن‌ها اشاره کرد. البته کیفیت و امکانات هدفون‌های شیائومی به خوبی دو شرکت اپل و سامسونگ نمی‌باشد اما توانسته نظر طرفداران خود را جلب نماید.

سری هدفون و هندزفری‌های شیائومی

شیائومی نیز در طراحی و تولید هدفون و هندزفری ها دسته‌های مختلفی در نظر گرفته است که ردمی ایرداتز (Redmi AirDots)، ایر (Air) و ایربادز (Ear Buds) به عنوان هدفون‌های تو گوشی شیائومی شناخته می‌شود. شیائومی در طراحی هندزفری‌های دورگردنی نیز بسیار فعال است و مدل‌های مختلفی از این دست محصولات را روانه بازار کرده است. اما اقتصادی‌ترین ایرفون‌های بلوتوثی شیائومی دسته ردمی ایرداتزها می‌باشند و افرادی که به دنبال خرید هندزفری ارزان قیمت بلوتوثی هستند می‌توانند روی ایرداتزهای شیائومی حساب باز کنند.

هدفون و هندزفری‌ های هایلو

هایلو (Haylou) یکی از زیر برندهای شرکت شیائومی است که هندزفری ‌های با کیفیتی روانه بازار می‌کند. این برند تنها در زمینه طراحی ایرفون های بلوتوثی فعالیت می‌کند و خبری از تولید هدفون‌ های روگوشی و یا دورگوشی در این برند نمی‌باشد. هایلو هندزفری‌ های بی ‌سیم خود را در دو سری T و GT روانه بازار می‌کند و در این بین مشخصات فنی سری T نسبت به GT بهتر است.

هدفون و هندزفری کیو وای سی (QCY)

یکی دیگر از برندهای فعال در زمینه طراحی و ساخت انواع هدفون و هندزفری کمپانی QCY می‌باشد. کیو سی وای که یک شرکت چینی می‌باشد فعالیت خود را از سال 2009 آغاز نمود که با بازاریابی و تبلیغات گسترده خود توانسته نامی برای خود دست و پا کند. محصولات این شرکت مطرح چینی انواع هدفون‌های بی‌سیم، بلندگوهای وایرلس و هدست های بلوتوثی است.

سری هندزفری‌های بلوتوثی QCY

هندزفری‌ های بلوتوثی کیو سی وای بیشتر در دسته T روانه بازار می‌شود و به همین دلیل عمده ایرفون‌های این شرکت به عنوان سری T در بازار وجود دارد. ایرفون‌های بلوتوثی سری تی کیو سی وای از قیمتی مقرون به صرفه و در عین حالت از امکانات مناسبی نیز برخوردار است. هندزفری بلوتوثی QCY مدل T11 به عنوان یکی جدیدترین محصول این کمپانی در بازار می‌باشد که از  ویژگی‌های آن می‌توان به طراحی آرگونومیک، بهره‌مندی از هدفون‌های لمسی، برخورداری از استاندارد IPX5 و  وجود چهار میکروفون برای کاهش نویز محیط اشاره کرد. کیو سی وای اخیرا یک دسته دیگر از هندزفری‌های بی سیم با نام سری HT روانه بازار کرده است. سری HT مانند دسته T از تنوع زیادی برخوردار نمی‌باشند اما امکانات و ویژگی این دسته به مراتب بهتر از سری T می‌باشد و به طبع قیمت آن‌ها نیز بالاتر می‌باشد.

هدفون و هندزفری نوکیا

هر زمان که نام نوکیا مطرح می‌شود یاد و خاطره گوشی‌های ساده و جان سخت این شرکت فنلاندی تداعی می شود. اما چند وقتی است که این کمپانی مطرح  در حوزه طراحی و تولید هدفون و هندزفری‌های بلوتوثی نیز وارد شده است و در این بین توانسته محصولات باکیفیتی را روانه بازار کند. البته Nokia علاوه بر ایرفون‌های بلوتوثی به تولید هندزفری‌های باسیم نیز می‌پردازد و افرادی که هدفون‌های توگوشی با سیم نیاز دارند ایرفون‌های سیمی نوکیا می‌تواند یکی از گزینه‌ها برای خرید باشد.

هدفون و هندزفری‌ های ریلمی

ریلمی یکی از کمپانی‌های نوظهور در زمینه تولید و طراحی اسمارت‌ فون‌ ها می‌باشد. این شرکت چینی فعالیت خود را از سال 2010 آغاز نمود و در طی این 10 سال گوشی‌های باکیفیتی را روانه بازار کرد. اما ریلمی علاوه بر تولید گوشی‌های هوشمند به طراحی و ساخت اکسسوری‌ اسمارت‌ فون ها نیز می‌پردازد که یک دسته از لوازم جانبی Realme هندزفری‌های بلوتوثی این شرکت می‌باشد. البته ریلمی مانند نوکیا برای کاربران خود هندزفری‌های با سیم نیز تولید می‌کند که به مراتب ارزان تر از ایرفون ‌های توگوشی می‌باشد.

هدفون و هندزفری‌ های جی بی ال

یکی از مطرح ترین برندها در حوزه هدفون، هندزفری و اسپیکر شرکت جی بی ال می‌باشد و افراد در هنگام خرید یک محصول صوتی قطعا تولیدات این برند را در نظر می‌گیرند. کمپانی JBL یک شرکت آمریکایی می‌باشد که در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات صوتی شناخته می‌شود. جی بی ال به قدری در تولید هدفون‌های خود به خوبی عمل کرده است که محصولات آن به یکی از پروفروش‌ترین‌ها در زمینه هدفون و هندزفری بدل گشته است. از ویژگی محصولات JBL می‌توان به کیفیت صدای فوق العاده، عمر بالا و قیمت مناسب اشاره کرد.

انواع هدفون و هندزفری جی‌ بی ال

بسیاری از برندهای مختلف عمده تمرکز خود را بر روی تولید ایرفون‌های بی سیم و با سیم گذاشته اند اما جی بی ال بر خلاف سایر کمپانی‌ها در زمینه هدفون های رو گوشی و یا دور گوشی نیز فعال است و در این بخش نیز محصولات باکیفیتی را روانه بازار کرده است. مدل Live 500BT یکی از بهترین هدفون ‌های این شرکت می‌باشد که از قابلیت‌های ویژه ای همچون اتصال به صورت بی سیم و یا با سیم، پشتیبانی از فناوری حذف نویز و صداهای مزاحم، پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل و مدیریت تماس‌های ورودی اشاره کرد.

هدفون و هندزفری‌ های انکر

برند انکر یک شرکت چینی می‌باشد که عمده فعالیت آن در زمینه تولید محصولات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر می‌باشد. از جمله محصولات این کمپانی می‌توان به شارژرهای موبایل، پاور بانک، هدفون، هندزفری و ... اشاره کرد. اما هدفون و هندزفری‌های انکر به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین محصولات این شرکت در بازار شناخته می‌شود که همواره رقیب گردن کلفتی برای سایر کمپانی‌های تولید کننده می‌باشد. از ویژگی جدیدترین‌ ایرفون‌های بلوتوثی انکر می‌توان به بهره‌مندی از انواع تکنولوژی روز در ساخت و طراحی محصولات خود اشاره کرد. انکر نیز مانند جی بی ال انواع مختلفی از هدفون‌، هندزفری های بی سیم و با سیم و هندزفری‌های دور گردنی را روانه بازار می‌کند و در این زمینه از تنوع محصول خوبی برخوردار است.

هدفون و هندزفری‌ های جبرا

بی شک جبرا یکی از برندهای مطرح در زمینه ساخت و طراحی هدفون‌ های مختلف می‌باشد و افرادی که به دنبال خرید این دست از کالاهای با کیفیت دیجیتال هستند هدفون‌ های جبرا یکی از گزینه‌‌ها می‌باشد. اما یکی از شاخص‌ترین محصولات jebra هدست‌ های بی‌سیم این شرکت می‌باشد که از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند و کارفرمایان که به دنبال خرید هدست برای مراکز  تماس و پاسخگویی خود هستند قطعا می‌توانند از محصولات جبرا بهره ببرند.

بهترین هدفون، هدست و هندزفری جبرا

جبرا نیز مانند سایر برندها  دسته‌بندی‌های مختلفی برای محصولات تولیدی خود در نظر گرفته است که این دسته بندی‌ها با توجه به کیفیت و کارایی از قیمت‌های متنوعی نیز برخوردار می‌باشند. اما دسته بندی Elite جبرا که شامل انواع هندزفری‌های بلوتوثی، هدفون‌های رو گوشی و هدست می‌باشند که به عنوان باکیفیت ترین محصولات این کمپانی دانمارکی شناخته می‌شود. البته با توجه به کیفیت و کارایی محصولات سری الیت جبرا قیمت آن‌ها نیز بالا می‌باشد و برای خرید به جیبی پرپول نیاز است.

دسته بندی هدفون‌ ها بر اساس قابلیت‌های ویژه

امروزه کمپانی‌های مختلف که به تولید هدفون، هدست و هندزفری می پردازند، محصولات خود را با ویژگی و قابلیت‌های خاصی روانه بازار می‌کنند که در این بخش به دسته‌بندی هدفون‌ها بر اساس قابلیت‌های خاص می‌پردازیم.

هندزفری‌های مجهز به نویز کنسلینگ

یکی از تکنولوژی های جدید که امروزه در هدفون و هندزفری‌های مختلف به کار می‌رود فناوری نویز کنسلینگ یا همان حذف نویز و صداهای مزاحم می‌باشد. به همین دلیل می‌توان این دست از محصولات را بر اساس وجود یا عدم وجود نویز کنسلینگ دسته بندی کرد. هندزفری ‌هایی که به این فناوری مجهز هستند می‌توانند از ورود صدا‌های محیط بیرون از هدفون به گوش جلوگیری کنند. ایرفون‌های که به فناوری noise cancelling مجهز هستند دارای قیمت بالاتری نسبت به هندزفری ‌های عادی می‌باشند.

هندزفری‌های مقاوم در برابر پاشش آب و تعرق

یکی از گروه‌های که بیشترین استفاده از هدفون‌ها را دارند، ورزشکاران می‌باشند. این دسته از افراد در هنگام فعالیت‌های ورزشی و برای گوش دادن به موسیقی های مختلف از هندزفری‌ استفاده می‌کنند. اما یکی از نگرانی‌های این افراد در خصوص استفاده از هدفون و هندزفری آسیب دیدن این کالا در هنگام عرق کردن گوش می‌باشد. در همین راستا بسیاری از برندها بیشتر محصولات خود را به استانداردهای IPX4 و IPX5 مجهز می‌کنند تا هدفون یا هندزفری در مقابل تعرق و پاشش آب مقاوم باشد به همین دلیل یکی دیگر از دسته‌بندی‌ها این محصولات بر اساس ویژگی‌های خاص، گروه بندی بر اساس مقاومت در برابر پاشش آب و تعرق و عدم برخورداری از این استاندارد می‌باشد. البته برخی از برندها محصولات خود را از استانداردهای بهتری مانند IPX7  و IPX8 بهره‌مند می‌سازند.

هدفون ضد ضربه

این دسته بندی شاید کمی عجیب به نظر برسد اما برند تافت تست هدفونی به نام Marine را روانه بازار کرده است که از استاندارد IP67 برخوردار است. مارین با بهره‌مندی از این استاندارد در برابر ضربات احتمالی و نفوذ مایعات مقاوم است و به همین دلیل کاربر می‌تواند از کیفیت و عمر بالای آن خیالی آسوده داشته باشد. البته این Headphone در دسته بندی هدفون‌های با سیم قرار می‌گیرد.

هدفون استودیویی

 گروهی دیگر از هدفون ها، Headphone استودیویی می باشد که به آن هدفون مانیتورینگ نیز گفته می‌شود. این دسته از محصولات به نوعی حرفه‌ای ترین هدفون‌های دورگوشی بازار می‌باشد که برای امور استودیوی مانند مانیتورینگ و میکس صدا استفاده می‌شود. از ویژگی‌ این محصولات می‌توان به کیفیت بالا در ساخت، باس تقویت شده و پاسخ دهی به فرکانس‌های مختلف اشاره کرد.

ایرفون‌های سفارشی

دسته دیگر از هدفون‌ها، ایرفون های سفارشی هستند که به مانند دسته‌های دیگر چندان رایج نمی‌باشد. اما ایرفون‌های سفارشی چیست و با دسته‌های دیگر چه تفاوتی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که برخی از کمپانی‌ها به تولید ایرفون‌های متناسب با ساختار گوش مشتری می پردازند که از ویژگی این هندزفری‌ها می‌توان به چفت شدن کامل در گوش اشاره کرد. البته با توجه به سفارشی بودن این دسته از محصولات قیمت آن ها نیز بالا می‌باشد و به همین دلیل تنها افراد معدودی از ایرفون‌های سفارشی استفاده می‌کنند.

خرید و قیمت انواع هدفون

 در این مقاله به طور کامل و جامع به انواع هدفون، هدست و هندزفری‌های مختلف پرداختیم و این گروه از محصولات دیجیتالی را بر اساس دسته‌های مختلف طبقه بندی کردیم. همانطور که بارها در طول مقاله ذکر کردیم انواع هدفون، هدست و هندزفری‌ها از قیمت‌های مختلف و ویژگی‌های متنوع برخوردارند و برای خریدی تخصصی و مطمئن می‌توانید با کارشناسان ما در کالاتیک ارتباط گرفته و از مشاوره آن‌ها بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

قیمت هدفون، هدست و هندزفری ارزان چقدر می‌باشد؟

هدفون و هندزفری‌ها با توجه به کیفیت و با برخورداری از قابلیت‌های ویژه از قیمت‌های مختلف و متنوعی برخوردارند اما محصولات با سیم نسبت به مدل بی سیم ارزان تر می‌باشند. برای مشاهده قیمت انواع‌ هدفون‌ها بی ‌سیم می‌توانید از سایت کالاتیک بهره ببرید.

هدفون گیمینگ چیست و چه تفاوتی با هدفون‌های عادی دارد؟

هدفون گیمینگ یا همان هدست معمولا جزء با کیفیت‌ترین محصولات بازار محسوب می‌شوند که از کیفیت و کارایی بسیار خوبی برخوردارند. برخی از مدل‌‌های این دسته به میکروفون نیز مجهز هستند و عملکردی مشابه هدست ها را دارند. از ویژگی هدفون‌های گیمینگ می‌توان به کیفیت صدای فوق العاده، حذف نویز و ارتباط‌ دو طرفه اشاره کرد.

هندزفری گردنی چیست؟

هندزفری‌های گردنی مدلی خاص از ایرفون‌ها یا همان هدفون‌های تو گوشی است که بر روی گردن کاربران قرار می‌گیرد.