یکی از بهترین سرویس‌هایی که برای آپلود ویدئو از آن استفاده می‌کنند برنامه یوتیوب است. این برنامه روی گوشی‌های اندرویدی و آیفون نصب می‌شود. برنامه یوتیوب بیش از میلیون‌ها کاربر دارد و هر ویدئویی را می‌توانید در این سرویس به راحتی تنها با یک سرچ پیدا کنید. استفاده از این سرویس با وجود محبوبیت بیشتر گاهی اوقات دچار مشکلاتی می‌شود. در این مقاله چندین روش حل مشکل وصل نشدن یوتیوب را آموزش می‌دهیم. پس تا انتهای این مقاله با کالاتیک همراه باشید.

مشاهده لیست قیمت و خرید گوشی موبایل در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

حل مشکل وصل نشدن یوتیوب با 8 روش ساده

برای وصل کردن یوتیوب چندین روش وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این روش‌ها مشکل اتصال یوتیوب را حل کنید. این روش‌ها شامل ترفندهای زیر است:

مقالات مرتبط:

    چطور تبلیغات ویدیو در یوتیوب را غیرفعال کنیم؟

    چگونه از یوتیوب درآمدزایی کنیم؟

1- راه اندازی مجدد گوشی همراه

راه اندازی مجدد گوشی همراه

برخی از اوقات ممکن است بتوان با راه اندازی مجدد گوشی، مشکل وصل نشدن یوتیوب را حل کرد. پس بهتر است در اولین مرحله یکبار گوشی خود را ری استارت کنید تا این مشکل حل شود. اگر وصل نشدن یوتیوب با این روش حل نشد، می‌توانید در ادامه روش‌های زیر را امتحان کنید.

2- حل کردن مشکل اتصال

حل کردن مشکل اتصال

اگر یوتیوب شما وصل نمی‌شود می‌توانید اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. برای مطمئن شدن از اتصال اینترنت کافی است صفحه‌ای از مرورگر خود را باز کنید و از این مسئله اطمینان حاصل کنید. حتما کارکرد برنامه‌های متصل به اینترنت را مورد بررسی قرار دهید تا از اتصال اینترنت گوشی خود مطمئن شوید.

3- فعال کردن حالت پرواز

فعال کردن حالت پرواز

با فعال کردن حالت پرواز گوشی همراه خود می‌توانید برای یک دقیقه شبکه گوشی را از کار بیندازید تا مشکل اتصال یوتیوب درست شود. بعد از غیرفعال‌کردن، حالا می‌توانید دوباره اینترنت گوشی خود را روشن کنید.

4- تنظیم تاریخ و ساعت یوتیوب

تنظیم تاریخ و ساعت

یکی دیگر از راه‌های حل مشکل وصل نشدن یوتیوب تنظیم تاریخ و ساعت این برنامه است. برخی اوقات ممکن است عدم اتصال یوتیوب به دلیل تنظیم نادرست زمان و تاریخ باشد. برای این کار می‌توانید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و گزینه System را بزنید و بعد از آن گزینه Date & Time را انتخاب کنید تا تنظیمات ساعت و زمان گوشی همراهتان به‌روزرسانی شود.

5- پاک کردن حافظه پنهان یوتیوب

پاک کردن حافظه پنهان یوتیوب

یکی دیگر از روش‌های حل متصل شدن یوتیوب می‌تواند پاک کردن حافظه نهان برنامه باشد. با انجام این روش می‌توانید تنظیمات برنامه یوتیوب را مجددا راه اندازی کنید. وقتی حافظه نهان برنامه را پاک می‌کنید داده‌های یوتیوب پاک می‌شود و این موضوع می‌تواند در کارکرد سرویس یوتیوب تاثیر بگذارد. برای انجام این کار به قسمت تنظیمات گوشی بروید و برنامه یوتیوب را باز کنید و در قسمت Stroge گزینه Clear Cash را بزنید.

6- به‌روزرسانی سرویس یوتیوب

به روزرسانی یوتیوب

به وجود آمدن مشکل اتصال یوتیوب می‌تواند باعث عدم به‌روزرسانی برنامه شود. بعضی اوقات چون برنامه به‌روزرسانی نشده، نمی‌توانید وارد یوتیوب شوید. برای به‌روزرسانی می‌توانید به گوگل پلی مراجعه و برنامه یوتیوب را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن برنامه یوتیوب روی گزینه Update بزنید تا برنامه به‌روز شود.

7- نصب مجدد برنامه

نصب مجدد برنامه

با انجام این روش‌ها ممکن است مشکل اتصال یوتیوب حل نشود؛ پس بهتر است این روش را نیز امتحان کنید. برنامه یوتیوب را از روی دستگاه خود حذف کنید و مجدد به گوگل پلی یا اپ استور بروید و آن را دانلود و نصب کنید. با این ترفند برنامه مجدد سرویس دهی می‌شود و ممکن است مشکل اتصال را رفع شود.

8- پاک کردن داده‌های برنامه

پاک کردن ترجیحات برنامه

ممکن است با انجام دادن این روش‌ها مشکل اتصال یوتیوب حل نشود. اگر گوشی شما از سیستم عامل اندروید وان استفاده می‌کند، بهترین راه حلی که می‌توانید امتحان کنید، پاک کردن داده‌های برنامه است. با پاک کردن داده‌های برنامه، اطلاعات شخصی شما حذف نمی‌شود و فقط داده های برنامه به حالت پیش‌فرض می‌رود و می‌توان برنامه را مجدد تنظیم کرد. برای انجام این روش به تنظیمات گوشی بروید و گزینه System را انتخاب کنید و روی گزینه Reset Option بزنید بعد از آن گزینه Reset app preferneces انتخاب کنید تا داده‌های برنامه حذف شود.

کلام آخر

برای حل مشکل وصل نشدن یوتیوب چند روش ساده را در این مقاله بیان کردیم. بهتر است در وهله اول گوشی خود را ری استارت کنید و بعد از حل نشدن مشکل اتصال به سراغ روش‌های دیگری بروید. با طی کردن این مراحل می‌توانید این مشکل را حل و ویدئوهای مورد نظر خود را در این سرویس تماشا کنید.

پرسش‌های متداول

برای حل مشکل وصل نشدن یوتیوب چه کاری انجام بدهیم؟

برای حل کردن این مشکل در یوتیوب می‌توانید تمامی روش‌هایی که در این مقاله بازگو کردیم را انجام دهید. با انجام این روش‌ها صددرصد مشکل اتصال یوتیوب حل می‌شود.

اگر مشکل اتصال یوتیوب با این روش‌ها حل نشد چه کاری انجام دهیم؟

برای حل مشکل اتصال یوتیوب می‌توانید از سایت آن استفاده کنید. به سایت یوتیوب مراجعه کرده و تمامی فیلم‌های موردنظر را در آن تماشا کنید. اگر تمامی روش‌های بالا را امتحان کردید؛ اما همچنان این مشکل حل نشد اصلا نگران نباشید با سایت یوتیوب می‌توانید به این برنامه متصل شوید.

برای پاک کردن حافظه نهان درگوشی‌های آیفون چه کاری انجام دهیم؟

در گوشی‌های آیفون امکان پاک کردن حافظه نهان وجود ندارد و برای رفع این مشکل می‌توانید به جای پاک کردن حافظه نهان، برنامه یوتیوب را حذف و دوباره نصب کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

شاخه‌ها