قطع مصرف اینترنت آزاد همراه اول، ایرانسل و رایتل


کالاتیک
نظرات 0
content-main-img

آیا تا به حال با پیام «اینترنت شما طبق مصرف آزاد محاسبه می‌شود» برخورد کرده‌اید؟ همانطور که می‌دانید هنگامی که حجم بسته اینترنت همراه تمام می‌شود اینترنت شما طبق مصرف آزاد محاسبه خواهد شد. در چنین شرایطی اپراتور موردنظر از طریق پیامک به شما هشدار می‌دهد که هر چه سریعتر نسبت به خرید بسته اینترنت جدید اقدام کرده یا بسته قبل را تمدید کنید؛ اما چرا ایرانسل، همراه اول یا رایتل چنین کاری می‌کنند؟ دلیل این موضوع تفاوت بین مصرف تعرفه آزاد و بسته اینترنت همراه است. اکنون در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چگونه مصرف اینترنت آزاد را در اپراتورهای موبایل قطع کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

خرید و مشاهده قیمت گوشی موبایل در فروشگاه کالاتیک

چگونه مصرف آزاد اینترنت را قطع کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم در این مقاله می‌خواهیم به چگونگی غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد در اپراتورهای مختلف بپردازیم. اپراتورهایی مانند ایرانسل، همراه اول و رایتل کدهای دستوری برای غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت به کاربران ارائه کرده‌اند که بر اساس اپراتور موردنظر و وارد کردن کد دستوری مربوطه می‌توانید به مصرف آزاد اینترنت خود پایان دهید.

قطع اینترنت آزاد همراه اول

متاسفانه مصرف آزاد اینترنت در اپراتورهای مختلف بسیار گران‌تر و پرهزینه‌تر از بسته اینترنتی محاسبه می‌شود. به زبان ساده‌تر شما می‌توانید با استفاده از 20 هزار تومان شارژ تنها یک ساعت از اینترنت استفاده کنید و این در حالی است که با همین مبلغ می‌توانید سه الی چهار گیگابایت حجم اینترنت خریداری کنید و بسته به نوع مصرفتان چند ساعت تا چند روز از آن بهره ببرید.

 

ساده‌ترین روش برای غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت همراه اول استفاده از کد دستوری است. با وارد کردن کد غیر فعال سازی اینترنت همراه اول دیگر نگران تمام شدن شارژ سیمکارت خود یا مصرف آزاد اینترنت پس از اتمام بسته همراه نخواهید بود. برای انجام این کار کد دستوری #113*100* را شماره‌گیری کرده و روی دکمه تماس ضربه بزنید.

یک پیام دستوری با متن «درخواست شما بررسی و نتیجه از طریق پیامک ارسال خواهد شد» به شما نمایش داده خواهد شد.
مدتی بعد نتیجه درخواست را از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد.

کد قطع مصرف آزاد اینترنت

همچنین اگر زمانی به دلایلی امکان خرید بسته اینترنتی نداشتید می‌توانید از طریق کد دستوری #114*100* تنظیمات را به حالت قبل برگردانید. شایان ذکر است که از طریق اپلیکیشن همراه من نیز می‌توانید مصرف آزاد اینترنت را غیرفعال کرده و هر زمان که خواستید مجددا فعال کنید. برای دسترسی به این بخش وارد برنامه همراه من شده و به بخش خدمات من بروید سپس گزینه قطع و وصل تعرفه آزاد را انتخاب کنید.

کدهای دستوری که باید بدانید:

کدهای دستوری بسته‌ های نامحدود همراه اول

کد قطع مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

درست مانند همراه اول، ایرانسل نیز برای سهولت مشترکین خود کدهای دستوری مختلفی از جمله کد غیرفعال سازی اینترنت ایرانسل ارائه داده است. اگر از مشترکان ایرانسل هستید می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #3*2*3*555* مصرف آزاد اینترنت ایرانسل را غیرفعال کنید. پس از شماره‌گیری این کد دستوری پیغامی نمایش داده می‌شود و از شما می‌خواهد با وارد کردن عدد 1 درخواستتان را تایید کنید. پس از وارد کردن این عدد به شما پیغامی مبنی بر اینکه درخواستتان ثبت شده است و نتیجه از طریق پیامک ارسال می‌شود به شما مشاهده خواهید کرد. در نهایت پیام کوتاهی برایتان ارسال خواهد شد که نشان دهنده تایید درخواست شما است. همچنین از طریق اپلیکیشن ایرانسل من می‌توانید در زمان کوتاه‌تری این اقدامات را جهت غیر فعال سازی مصرف آزاد اینترنت ایرانسل انجام دهید.

مصرف آزاد اینترنت ایرانسل

شیوه قطع مصرف اینترنت آزاد رایتل

رایتل یکی از اپراتورهای ارائه دهنده سیمکارت دائمی و اعتباری به افراد است که بر خلاف اپراتورهایی مانند ایرانسل و همراه اول متاسفانه قابلیت قطع مصرف آزاد اینترنت را به مشترکین خود ارائه نداده است؛ بنابراین کدی با عنوان کد کنترل مصرف آزاد رایتل وجود ندارد. با این حال از طریق دیگر کدهای دستوری این اپراتور می‌توانید از باقیمانده بسته اینترنتی خود مطلع شوید و به محض اتمام آن نسبت به خرید مجدد بسته اقدام کنید. با شماره‌گیری کد دستوری #144* باقیمانده اینترنت به شما نمایش داده خواهد شد.

از طرفی در یک سال اخیر هزینه مصرف آزاد هر گیگ اینترنت آزاد رایتل 4000 تومان و بسیار کمتر از اپراتورهای دیگر است؛ بنابراین اگر از مشترکین رایتل هستید در رابطه با مصرف آزاد اینترنت خود نگران نباشید. علاوه بر این در بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود می‌توانید محدودیتی برای مصرف اینترنت ایجاد کنید. به این ترتیب اینترنت گوشی به صورت خودکار غیرفعال می‌شود.

برای ایجاد محدودیت مصرف آزاد اینترنت رایتل در بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود به قسمت "Connectios" بروید و گزینه Data usage را انتخاب کنید. اکنون روی "Billing cycle and data warning" ضربه بزنید و در صفحه پیش رو ابتدا گزینه "Set data limit" را فعال کرده و در نهایت سقف حجم بسته را مشخص کنید.

مصرف اینترنت آزاد در شاتل موبایل

شاتل موبایل به عنوان جدیدترین ارائه‌دهنده نسل چهارم اینترنت موبایل یا TD-LTE شناخته می‌شود. این اپراتور با اینکه بسته‌های ارزان قیمت و مقرون‌به‌صرفه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد، درست مانند رایتل کد دستوری یا روش خاصی برای غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد به مشترکین خود ارائه نداده است. با این حال بر اساس گفته شاتل بسته‌هایی وجود دارند که تعرفه ویژه مصرف آزاد آن‌ها فعال است و در صورت خرید این بسته‌ها پس از اتمام حجم، اینترنت شما بر حسب مصرف آزاد محاسبه نخواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم در حد امکان به سوال چگونه مصرف آزاد اینترنت را قطع کنیم پاسخ داده و به نحوه غیرفعالسازی مصرف آزاد اینترنت در اپراتورهای مختلف بپردازیم. سوالات و نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

چگونه از مصرف آزاد اینترنت جلوگیری کنیم؟

در مطلب بالا روش های جلوگیری از مصرف ازاد اینترنت برای اپراتورهای مختلف ذکر شده، کافیست مراحل را انجام دهید.

کد غیر فعال سازی اینترنت همراه اول چیست؟

برای غیر فعال سازی اینترنت همراه اول می‌توانید کد دستوری #113*100* را شماره‌گیری کرده و این گزینه را غیرفعال کنید.

کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد ایرانسل چیست؟

کد غیر فعال سازی اینترنت آزاد ایرانسل #3*2*3*555* است که با شماره‌گیری اپراتور ایرانسل مصرف آزاد اینترنت را قطع خواهد کرد.

چگونه اینترنت آزاد را فعال کنیم؟

اگر پیش از این مصرف اینترنت آزاد را غیرفعال کرده و اکنون به دلایلی قصد فعال کردن اینترنت آزاد را دارید در صورتی که مشترک همراه اول هستید کد دستوری #114*100* را شماره‌گیری کنید. برای کاربران ایرانسل نیز کد دستوری #4*3*555* در نظر گرفته شده است.

 

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)

نظرات (0)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.