راهنمای خرید موس گیمینگ


کالاتیک
نظرات 0
content-main-img
اگر گیمر باشید قطعاً این را می‌دانید که کیفیت موس چقدر می‌تواند در بازی شما مؤثر باشد. به طور کلی یک موس خوب می‌تواند تأثیر زیادی روی عملکرد و سرعت بازیکن داشته باشد. در این مطلب راهنمای خرید موس گیمینگ را برای شما فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید با مطالعه آن مناسب‌ترین موس گیمینگ را خریداری کنید.

موس‌های گیمینگ یکی از محصولات کاربردی هستند که به علت وجود ویژگی‌های خاص می‌توانند عملکرد متفاوتی از موس‌های معمولی داشته باشند. باید به این موضوع اشاره کرد که تقریباً برای هر نوع گیم ماوس‌های مختلفی وجود دارد؛ بنابراین این تنوع می‌تواند انتخاب‌ یک موس مناسب را کمی دشوار کند.

مشاهده قیمت های متنوع  ماوس گیمینگ در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

در خرید موس گیمینگ باید به چه مواردی توجه کرد؟

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم، خرید موس گیمینگ به علت تنوع بالای محصولات امر دشواری است. در ادامه فاکتورهای مهمی که در خرید موس گیمینگ باید به آن توجه کنید را معرفی کرده‌ایم:

موارد مهم در خرید موس گیمینگ

نوع اتصال موس گیمینگ

موس‌های بی‌سیم در چند سال گذشته توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای را به دست بیاورند تا جایی که در حال حاضر کمتر کسی برای خرید موس گیمینگ به سمت خرید موس‌های سیم دار روی می‌آورد. با وجود تمام مزایایی که موس‌های بی سیم دارند، این موس‌ها دارای نکته منفی مانند نیاز به شارژ مجدد باتری به طور منظم هستند که شاید این موضوع کمی آزار دهنده باشد.

موس‌های سیم دار گزینه‌های بهتری برای طرفداران RGB هستند، زیرا چراغ‌های تعبیه شده در موسی های گیمینگ می‌توانند شارژ زیادی را در موس‌های بازی بی‌سیم مصرف ‌کنند. موس‌های بازی سیمی نیز نسبت به موس‌های بی سیم بسیار ارزان‌تر هستند که این موضوع می‌تواند در خرید موس گیمینگ موضوع مهمی به حساب بیاید.

موس‌های بی سیم گیمینگ نیز برای استفاده در حین حرکت نیز گزینه فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آید، زیرا این موس‌ها معمولاً از طریق بلوتوث یا با یک دانگل بی‌سیم جمع‌وجور متصل می‌شوند. با رواج حافظه داخلی، بازیکنان حتی می‌توانند طرح‌بندی دکمه‌های مختلف را برای بازی ذخیره کنند تا همیشه یک ماوس راحت برای بازی داشته باشند.

اندازه و وزن موس ویژه بازی

در زمان خرید موس گیمینگ، کاربر اول از همه باید به اندازه دستان خود توجه داشته باشد. کاربرانی با دست‌های کوچک احتمالاً با موس‌های بزرگ MMO احساس راحتی نمی‌کنند و کاربرانی با دست‌های بزرگ نیز از خرید موس‌های گیمینگ کوچک پشیمان می‌شوند.
اندازه دست کاربر نیز ممکن است بر میزان سنگینی موس تأثیر بگذارد و این موضوع می‌تواند به صورت مستقیم روی کیفیت بازی با موس گیمینگ تأثیر بگذارد.

گیمرهای دقیق، مانند تک تیراندازها، احتمالاً موس‌های گیمینگ با وزن سنگین‌ را برای کمک به هدف خود ترجیح می‌دهند. در همین حال، گیمرهای سریع‌تر، مانند بازیکنان MMO، قطعاً باید موس‌هایی با وزن بسیار سبک خریداری کنند تا بتوانند به سرعت در یک مبارزه واکنش نشان دهند.

طراحی ارگونومیک موس گیمینگ

توجه به ارگونومیک دستگاه یکی از موارد بسیار مهمی است که باید در خرید لوازمی مانند موس به آن توجه ویژه‌ای داشت. راحت کار کردن با موس یکی از موارد بسیار مهمی است که باید در خرید موس گیمینگ به آن توجه نمود. با توجه به اینکه اکثر بازیکنان ساعت‌ها در یک زمان از ماوس گیمینگ خود استفاده می‌کنند. بهره‌مندی موس از یک دستگیره راحت باید می‌تواند کمک زیادی به کاربر کند.

با توجه به نوع در دست گرفتن موس توسط کاربر، موس‌های گوناگونی در بازار وجود دارد؛ برای مثال، موس گیمینگ Corsair Dark Core RGB Pro SE دارای شکل گسترده‌ای برای گرفتن کف دست است، در حالی که در موس بازی EVGA X17 به گونه‌ای طراحی شده است که تنها برای گرفتن موس با پنجه یا گرفتن موس با نوک انگشت می‌توان از آن استفاده کرد.

 

دوام محصولات تجهیزات گیمینگ

در زمان خرید موس گیمینگ توجه داشته باشید که برند موس صرفاً نشان دهنده کیفیت بالای موس نیست، اما معمولاً بهتر است در زمان خرید موس گیمینگ به برند دستگاه هم توجه کنید.از شناخته شده‌ترین برندهای تولید کننده موس گیمینگ می‌توان به: Corsair ، Logitech یا Razer اشاره کرد که اکثر محصولات این برندها دارای طراحی استاندارد و کیفیت فوق‌العاده‌ای هستند.

بررسی طراحی و دوام موس گیمینگ

قیمت موس گیمینگ

برندهای تولید کننده موس‌های گیمینگ در زمان طراحی محصولات خود آپشن‌های مختلفی را به هر محصول اضافه می‌کنند که می‌تواند روی قیمت محصول مؤثر باشد؛ برای مثال برخی از موس‌های بازی مجهز به سوئیچ‌های لمسی و مکانیکی هستند، برخی موس‌های گیمینگ از سوئیچ‌های نوری استفاده می‌کنند که توسط یک دکمه فیزیکی که لیزر را قطع می‌کند، فعال می‌شوند.

یکی دیگر از موارد مؤثر بر قیمت موس گیمینگ، دوام سوئیچ دستگاه است. اکثر موس‌های بازی برای چیزی بین 20 تا 50 میلیون کلیک یا حدود 4000 تا 10000 ساعت استفاده رتبه بندی می‌شوند. با توجه به این موضوع هرچقدر دوام سوئیچ موس بیشتر باشد، قیمت موس بیشتر می‌شود.

بعضی از موس‌های گیمینگ از دکمه‌های اضافی بهره می‌برند که این مدل موس‌ها برای افرادی که MOBA و MMORPG بازی می‌کنند، گزینه مناسبی است.

DPI یا دقت سنسور موس و نرخ نمونه برداری

اگرچه DPI و نرخ نمونه برداری موس جزء ویژگی‌هایی است که در موس‌های گیمینگ اغلب با هم ترکیب می‌شوند، اما باید گفت این دو ویژگی با یکدیگر متفاوت هستند. dpi تعیین می‌کند که نشانگر ماوس تا چه اندازه روی صفحه حرکت می‌کند، در حالی که نرخ نمونه برداری موس تعیین می‌کند که حسگر ماوس هر چند وقت یک بار موقعیت خود را به سیستم گزارش می‌دهد.

به طور کلی، نرخ نمونه برداری موس هرچقدر بالاتر باشد، موس با تأخیر کمتری کار می‌کند و DPI بالاتر به کاربران این امکان را می‌دهد که مکان نما خود را از یک طرف صفحه به سمت دیگر با سرعت بالاتری حرکت دهند. اکثر گزینه‌های ماوس گیمینگ با DPI از 16000 تا 35000 ارائه می‌شوند، اما واقعیت این است که اکثر بازیکنان نمی‌توانند تفاوت دی پی‌ای بیش از 12000 را تشخیص دهند.

نرم افزار و قابلیت سفارشی سازی

اکثر شرکت‌های سازنده ماوس بازی نرم‌افزار اختصاصی دارند تا به کاربران کمک کنند نه تنها ماوس، بلکه همه لوازم جانبی و دستگاه‌های خود را سفارشی کنند . نرم افزار هر موس دارای تفاوت‌هایی هستند، اما برخی از قابلیت‌های تمامی نرم افزارها با یکدیگر مشترک‌اند.

عملکرد RGB در بازی

RGB ممکن است تأثیر بسیار کمی بر عملکرد واقعی موس گیمینگ داشته باشد، اما این به این معنا نیست که RGB فاکتور مهمی در موس نمی‌باشد. با توجه به اینکه بسیاری از مردم، علی‌الخصوص استریمرها به زیبایی‌شناسی کلی دستگاه‌های توجه زیادی دارند، RGB می‌تواند نقش مهمی در این امر ایفا کند.

برخی از مدل‌های موس‌های گیمینگ ممکن است با نرم‌افزار کنترل‌کننده RGB کار کنند یا ممکن است موس توانایی همگام‌سازی کامل با سایر دستگاه‌های RGB را نداشته باشند. در حال حاضر خرید موس‌های بازی RGB که تقریباً هر رنگی را ساپورت می‌کنند، در بین گیمرها بسیار مرسوم است. در هنگام خرید موس گیمینگ پیشنهاد می‌کنیم تا پیش از خرید دستگاه بررسی نمایید که نور RGB کجا و چگونه نمایش داده می‌شود.

موس گیمینگ آر جی بی

سازگاری با موس پد

اگر قرار است از موس گیمینگ روی سطح نامناسب استفاده کنید، خرید یک دستگاه گران قیمت هیچ فایده‌ای برای شما ندارد. موس پد یکی از لوازم جانبی است که می‌تواند تأثیر زیادی بر عملکرد موس داشته باشد. همچنین وجود موس پد استاندارد گیمینگ، استفاده از موس را در مدت زمان طولانی آسان‌تر خواهد کرد.

سخن آخر

در این مقاله قصد داشتیم کلیه نکاتی که باید در زمان خرید موس گیمینگ به آن توجه داشته باشید را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید با مطالعه راهنمای خرید موس گیمینگ به راحتی بهترین موس را خریداری و از استفاده آن لذت ببرید. در نهایت خوشحال می‌شویم پس از مطالعه مقاله فوق، نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

 

پرسش های متداول

آیا موس‌ های گیمینگ در بازی تأثیر می‌ گذارند؟

بله؛ به جرئت می‌توان گفت یکی از لوازم بسیار مؤثر بر کیفیت بازی‌های رایانه‌ای، موس‌ها هستند. در مقاله معرفی بهترین موس های گیمینگ چند مدل از بهترین موس های بازی را معرفی کرده ایم.

آیا موس بی سیم برای بازی گزینه‌ های بهتری هستند؟

به طور کلی موس‌های گیمینگ سیمی نسبت به موس‌های بازی بی‌سیم سرعت بالاتری دارند؛ اما در حال حاضر موس‌های سیم دار توانسته‌اند پیشرفت زیاد و قابلیت‌های فراوانی را ارائه کنند.

آیا تنها به کمک موس‌ های گیمینگ می‌ توان بازی انجام داد؟

خیر؛ شما می‌توانید به کمک موس‌های معمولی به بازی بپردازید؛ اما اگر شما یک گیمر حرفه‌ای هستید، بهتر است برای افزایش سرعت در بازی یک موس گیمینگ خریداری کنید.
 

 

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
آخرین مطالب

نظرات (0)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.