طرح رجیستری چیست؟

طی این طرح تمامی گوشی های مورد استفاده کاربران، در یک سامانه جامع ثبت خواهند شد. این سامانه جامع که در حال حاضر سامانه همتا نامیده می شود توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و به مرحله اجرا رسیده است.
طبق اعلام رسمی این وزارتخانه این طرح از تاریخ 28 مهر 1396 فعال شده و به واسطه آن از ورود و قاچاق گوشی های بی کیفیت و همچنین غیر رسمی به بازار جلوگیری شده است. اگر چه لازم به ذکر است که شروع این طرح در اواسط سال 1385 کلید خورده بود اما به علت نبود امکانات و زیر ساخت های مناسب در اوایل سال 1386 دستور توقف آن صادر شد. بعد از گذشت سال ها و تحقیقات انجام شده توسط سازمان های مرتبط، در نهایت پاییز 1396 به عنوان نقطه شروع این طرح انتخاب شد.
هدف اصلی این طرح مبارزه با کالای قاچاق و واردات غیر قانونی گوشی های همراه می باشد. دولت توانست با برقراری این طرح از میزان کالای قاچاق موجود در بازار کاسته و نابسامانی بوجود آمده در این بخش مهم بازار را تا حدودی برطرف کند. در نتیجه این طرح تنها گوشی هایی که از طریق مراجع قانونی (گمرک) وارد کشور شده اند فعال خواهند شد.

نحوه انجام رجیستری:

تمامی مشترکین می توانند برای فعالسازی گوشی خود از سامانه همتا استفاده کنند. برای دسترسی به این سامانه روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که به بررسی آنها می پردازیم.

1) انجام رجیستری گوشی با USSD:

شاید بتوان این روش را راحت ترین و همچنین در دسترس ترین طرح این سامانه نامید. به منظور استفاده از این طرح ابتدا #7777* را شماره گیری نمایید. سپس عدد 2 را به عنوان گزینه فعالسازی انتخاب کنید.

رجیستری گوشی

در بخش بعدی شماره 15 رقمی IMEI موجود بر روی جعبه دستگاه را وارد نمایید. در این مرحله از سامانه، شماره همراه خود را ثبت و کد رجیستری مربوط به گوشی را وارد کنید. اکنون گوشی شما با دریافت یک پیامک از طریق این سامانه، فعال خواهد شد.

رجیستری موبایل

2) رجیستری گوشی با اپلیکیشن سامانه همتا:

علاوه بر کد USSD کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن سامانه همتا نیز گوشی خود را رجیستر کنند. این اپلیکیشن هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی هایی که دارای سیستم عامل iOS می باشند در دسترس عموم قرار گرفته است. به منظور استفاده از این اپلیکیشن ابتدا گزینه فعالسازی را انتخاب نمایید سپس شماره تلفن همراه خود، IMEI دستگاه و همچنین کد فعالسازی را وارد نمایید. اکنون گوشی شما در سامانه همتا ثبت شده و گوشی شما فعال می باشد.

اپلیکیشن سامانه همتا

3) انجام رجیستر گوشی با وب سایت سامانه همتا:

علاوه بر روش های بالا شما می توانید از طریق وب سایت همتا گوشی های خود را فعال کنید. تنها کافیست به وب سایت سامانه همتا بروید و وارد بخش فعالسازی شوید و همانند اپلیکیشن این سامانه موارد درخواستی را ثبت نمایید تا گوشی خود را فعال کنید.

وب سایت سامانه همتا

لازم به ذکر است تمامی گوشی های دو سیم کارت، در صورتی که از مراجع قانونی وارد شده و در سامانه ثبت شده باشند با انجام یک بار فعالسازی می توانند هر دو سیم کارت خود را فعال نمایند. (نیازی به درج هر دو IMEI برای فعالسازی نمی باشد)

نکاتی در مورد دریافت کد رجییستری و نحوه استفاده از آن

همان طور که استحضار دارید با شروع طرح رجیستری گوشی موبایل، شرکت های مختلف گارانتی کننده از طریق روش های مختلف این کد را در اختیار کاربران قرار می دهند. اما در خصوص نحوه رجیستری سوالاتی برای کاربران به وجود می آید که ما در متن زیر به پاسخ برخی از آنها می پردازیم.

1) کد فعالسازی چیست؟

کد فعالسازی یک عدد شش رقمی می باشد که کاربران برای انجام عملیات رجیستری به آن نیاز دارند. برای دستگاه های قانونی و شرکتی نیز این کدها بر روی جعبه و یا کارت گارانتی گوشی ثبت می شود.

2) چرا به این کدها یک بار مصرف می گویند؟

اصطلاحا به کدهای رجیستری کد یک بار مصرف می گویند که این نامگذاری نشان دهنده استفاده از آنها فقط برای یک بار می باشد.

3) گوشی را خریداری کردم ولی به محض قرار دادن سیم کارت درون آن پیامک هشدار با محتوا «دستگاه با مشخصات زیر با هیچ شماره تلفنی فعال نشده و از این تاریخ در شبکه، سرویس نخواهد گرفت». دریافت این پیام به چه معناست؟

این پیامک زمانی برای شما ارسال می شود که شما گوشی جدید خریداری کردید اما هنوز عملیات رجیستری را بر روی آن انجام نداده اید.

4) اگر در آخرین مرحله از انجام عملیات فعالسازی پیغام «کد فعالسازی اشتباه است» را دریافت کنم. دریافت این پیام به چه معناست و برای رفع آن چه کنم؟

در این شرایط کد مورد استفاده شما یا مربوط به دستگاه دیگری می باشد و یا شما در ثبت آن دچار اشتباه شده اید. در صورتی که مورد اول برای شما پیش آمد، باید کد رجیستری را از فروشنده درخواست کنید. لازم به ذکر است در صورت قانونی بودن کالای خریداری شده، شما می توانید کد رجیستری مربوط به گوشی خود را از شرکت گارانتی کننده نیز دریافت کنید.

5) آیا از کدهای رجیستری می توان برای گوشی های دیگر استفاده کرد؟

هر کد رجیستری مربوط به یک گوشی با شماره IMEI خاص می باشد. این بدان معناست که برای هر گوشی تنها یک کد رجیستری صادر می شود و تنها همان گوشی به وسیله آن فعالسازی خواهد شد.

6) فعالسازی گوشی های دو سیم کارت به چه صورت انجام می پذیرد؟

در مورد گوشی های دو سیم کارت که در حال حاضر بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند، شما تنها با رجیستری یک IMEI می توانید به صورت خودکار و از طریق همان کد IMEI دوم خود را فعالسازی کنید.

7) اگر بعد از خرید گوشی شرکتی (با گارانتی معتبر) کد رجیستری به همراه گوشی نبود و یا کد فعالسازی مخدوش شد، چه کنیم؟

اگر گوشی که تهیه کردید به همراه خود کد فعالسازی نداشت و یا کد در هنگام خراشیدن بخش مربوطه مخدوش شد، حتما به شرکت گارانتی کننده تماس و کد رجیستری گوشی خود را از ایشان درخواست نمایید، زیرا تمام اطلاعات مربوط به این گوشی ها و کد فعالسازی آنها در دیتابیس این شرکت ها ثبت شده است.

8) آیا برای خرید گوشی دست دوم هم کد فعالسازی نیاز است؟

بله. ولی نحوه دریافت این کد با گوشی نو که کد بر روی کارت گارانتی و یا جعبه گوشی می باشد متفاوت است. در این حالت فروشنده گوشی باید از طریق سامانه همتا و از طریق فرآیند انتقال مالکیت، کد جدید را برای خریدار دریافت و ارسال نماید.

9) کد فعالسازی در گوشی های شرکتی، در کجا قرار دارد؟

در حال حاضر بیشتر شرکت های گارانتی کننده مانند مایکروتل، مدیا پردازش، هماتلکام، کاوش تیم، نیکان سرویس، بزرگمهر، همراه ویژن، انفورماتیک گستر و داریا همراه کدهای رجیستری گوشی های خود را بر روی کارت گارانتی صادره از سوی خودشان یا بر روی جعبه گوشی ثبت می کنند.

10) آیا کد رجیستری همه گوشی های شرکتی بر روی کارت گارانتی آنها ثبت شده؟

خیر. شرکت هایی مانند یاس جهان و اسمارت تکنولوژی قشم به منظور نظارت بیشتر بر روی کدهای رجیستری و ایجاد امنیت برای کاربران، کد های رجیستری مربوط به گوشی های گارانتی شده توسط این شرکت را در سایت خود قرار می دهند. حال به بررسی نحوه دریافت این کد در سایت مربوط به این دو شرکت می پردازیم.

الف) شرکت یاس جهان:

برای دریافت کد رجیستری از این شرکت، کاربران ابتدا باید به وبسایت شرکت یاس به آدرس www.Yaas.mobi مراجعه نمایند. سپس بر روی بخش طرح رجیستری کلیک نمایید. با باز شدن صفحه جدید مانند عکس اطلاعات درخواستی که شامل برند گوشی، مدل گوشی، کد IMEI و شماره تلفن همراه خود که قرار است گوشی به وسیله آن فعال شود را وارد نمایید. کد امنیتی موجود در چارت را در فیلد خالی مورد نظر وارد نمایید و در نهایت بر روی درخواست کد رجیستری کلیک نمایید.

یاس رجیستری

ب) شرکت اسمارت تکنولوژی قشم:

به منظور دریافت کد رجیستری در این شرکت، کاربران ابتدا باید به وبسایت این شرکت با آدرس www.smartgsmphone.com مراجعه نمایید. بر روی دریافت کد فعالسازی کلیک نمایید و تنها IMEI گوشی خود را در قسمت درخواستی وارد نمایید و بر روی دریافت کد کلیک نمایید و کد فعالسازی گوشی خود را دریافت کنید.

رجیستری اسمارت تکنولوژی قشم

نکته: در برخی موارد احتمال دارد که کد رجیستری گوشی شما در سامانه دریافت کد فعالسازی این شرکت ها وارد نشده باشد در این صورت حتما با شرکت گارانتی کننده تماس حاصل نمایید و کد فعالسازی گوشی خود را از شرکت مربوطه دریافت نمایید.

11) آیا گوشی هایی که قبل از شروع این طرح مورد استفاده قرار گرفته اند نیازی به رجیستری دارند؟

خیر. این گوشی ها نیاز به رجیستری ندارند و کاربران به راحتی می توانند از آنها استفاده کنند.

12) آیا گوشی های مسافرتی فعالسازی می شوند؟

بله. گوشی های مسافرتی نیز می توانند با گذشت مراحلی، کد رجیستری را دریافت کنند. به منظور دریافت کد برای این گوشی ها ابتدا باید در سایت گمرک به آدرس https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister ثبت نام کنید. سپس شماره IMEI گوشی خود را وارد نمایید، اگر گوشی شما دو سیم باشد لازم است IMEI هر دو سیم را در سایت وارد کنید.

گوشی مسافرتی

با وارد شدن به صفحه بعدی اطلاعات گوشی خود مانند برند، مدل و کشور سازنده را مشخص نمایید. در مرحله آخر نیز اطلاعات درخواستی مانند شماره تلفن کد ملی و شماره گذرنامه خود را وارد نمایید. با گذشت چند روز کد رجیستری به شماره موبایل ثبت شده از سوی شما اعلام می شود.

رجیستری موبایل مسافرتی

13) آیا برای رجیستر کردن گوشی باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

خیر. عملیات فعالسازی گوشی کاملا به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه می باشد. در صورت درخواست هزینه از سوی فروشنده از پرداخت هر گونه وجه نقدی جدا خودداری نمایید.

14) رمز موقت چیست و تفاوت آن با کد فعالسازی چیست؟

زمانی که کاربر قصد ورود به سامانه همتا را دارد، کدی به عنوان رمز موقت برای او ارسال می شود و تنها با استفاده از این کد مشترک می تواند به حساب کاربری خود در سایت همتا ورود کند. کد رجیستری اما کدی است که مشترک از طریق آن گوشی خود را در سامانه همتا ثبت می نماید.

15) آیا برندهای آمریکایی مانند اپل و بلک بری قادر به دریافت کد رجیستری هستند؟

بله. در صورتی که گوشی مربوط با این برندها از طریق مبادی قانونی وارد کشور شده باشد مشکلی برای دریافت کد رجیستری نخواهد داشت.

16) آیا گوشی‌های موجود در کالاتیک رجیستر شده هستند و کد رجیستری دارند؟

بله. تمامی گوشی های موبایل عرضه شده در فروشگاه اینترنتی کالاتیک رجیستر شده هستند و همچنین تمامی گوشی‌ها دارای گارانتی معتبر شرکتی نیز می‌باشند.

نظرات کاربران
(60)
 • سمیرا
  1397-11-06

  بسیار کاربردی و مفید بود.

 • حمیدرضا ابراهیمی
  1398-02-10

  سلام میخوام گوشی موتورولا e5 plus خرید بزنم ایا ریجستر شدس یا نه؟

  سمیرا زمانی
  1398-03-29

  توضیحات رجیستری در بالا بیان شده است که بسیار مراحل آسانی دارد که تنها با فعال سازی یک کد که بر روی کارت گارانتی وجود دارد انجام می پذیرد.

  محمد سپاهیان
  1398-04-14

  سلام گوشیا داخل سایت همه ریجیستر شده و کد دار آماده هستند

  م مازیار اصانلو
  1401-01-23

  خرید بزنید؟ یا جف بیزوس، پناه میبرم به ایلان ماسک. موفق باشید ولی یواش.

 • سمیرا زمانی
  1398-02-28

  توضیحات مفیدی بود باتشکر

 • مجتبی براهیمی
  1398-03-11

  سلام خسته نباشید
  از سایتتون میخوام گوشی بخرم
  گفتن کد فعال سازی بهتون میدم
  باید به چه طریق استفاده کنم؟؟

 • ابراهیمی
  1398-04-14

  با سلام
  من یک گوشی تکنو ca6از سایت شما خریداری کردم چجوری میتونم کد ریجستری جهت فعال سازی دریافت کنم لطفا راهنمایی کنید

 • پوریا
  1398-04-17

  سلام وقت بخیر
  گوشی هواوی پی اسمارت 2019 که توی سایت گذاشتید رجیستر شده هست؟؟

 • صادق
  1398-05-07

  سلام
  اقا من کد فعالسازی ندارم ازکجا باید دریافت کنم

  ابوذر احمدی
  1398-05-29

  روی کارت گارانتی

 • حسین نوروززاده ممسنی
  1398-06-06

  قیمتا عالیه ممنون پیشنهادم گوشیهای نوکیاس عالین مخصوصا نوکیا 3.2

  فیلی
  1400-01-13

  گوشی نوکیا ساده دوسیم خریدم، کارتنش گم شده. الان نیاز به کارتن یا کارتش دارم. چکار کنم فعال بشه متشکرم راهنمای کنید.

 • امیدامام وردی
  1398-07-02

  سلام گوشی نوکیا2/2 میخوام بخرم از سایت شما رجیستر شده است؟

  موسی مهدی پور
  1398-07-03

  با سلام
  تمامی گوشی های موجود در سایت کالاتیک دارای گارانتی می باشند و توسط شرکت های گارانتی کننده رجیستر شده و دارای کد فعالسازی هستند.

 • محمد حسین عزیزیان
  1398-07-11

  سلام
  من قصد خرید گوشی نوکیا 3.1 plus رو دارم. ولی گارانتی اسمارت تکنولوژی قشم ه و این شرکت تو سایت ش نوشته برای دریافت کد ریجستری باید حضوری به نمایندگی ش مراجعه کنیم در حالی که تو شهر ما (تبریز) نمایندگی نداره. لطفا راهنمایی کنید.

  موسی مهدی پور
  1398-07-14

  با سلام
  توضیحاتی که داخل سایت این شرکت درج شده مربوط به گوشی هایی است که به هردلیلی فاقد کد فعالسازی هستند. گوشی های خریداری شده از سایت کالاتیک دارای کد رجیستر می باشند و به راحتی فعالسازی آنها انجام می گیرد.

 • حسین ملکان
  1398-08-15

  سلام، چجوری میتونم خودم با پاسپورت گوشیمو ریجستری کنم؟؟

 • سحر
  1398-08-24
  سلام کد فعالسازی گوشی که توی سامانه همتا قراره بزنیم رو خودتون میفرستید برامون؟
 • مسعود فیروزی
  1398-09-07

  من ازتون گوشی خریدم تاریخ گارانتیش شروع نشده و رجیستر نمیشه . آیا باید صبر کنم تاریخ گارانتی شروع بشه و بعد رجیستر کنم ؟

  موسی مهدی پور
  1398-09-07

  با سلام
  طی اطلاعیه شرکتهای گارانتی کننده گوشی هایی که به این شکل در سامانه همتا ثبت نشده اند تا قبل از مهلت 30 روزه بدون هیچ مشکلی فعالسازی خواهند شد و بهتر است شما طی چند هفته بعد از خرید اقدام به فعال کردن آن کنید.

 • محمد میرزایی
  1398-09-10

  سلام من گوشی هواوی گرفتم y5 کارت گارانتی داره ولی وقتی imei وارد میکنم می‌نویسه غیر قانونی لطفت پیگیری کنید
  ممنون

  موسی مهدی پور
  1398-09-10

  طی اطلاعیه شرکتهای گارانتی کننده گوشی هایی که به این شکل در سامانه همتا ثبت نشده اند تا قبل از مهلت 30 روزه بدون هیچ مشکلی فعالسازی خواهند شد و در صورت ادامه مشکل بعد از بازه زمانی اعلام شده شما می توانید با قسمت پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

 • علی خانبانی
  1398-09-18

  سلام 2تا گوشی سامسونگ a20 برای خانوادم خرید متاسفانه ریجستری نمیشود ؟؟لطفا پیگیری کنید. علی خانبانی

  موسی مهدی پور
  1398-09-19

  طی پیگیری های انجام شده خریداران محترم تا سررسید بازه زمانی 30 روزه صبر نمایند و در صورت عدم فعالسازی و رفع مشکل بعداز 30 روز مهلت سامانه همتا با بخش پشتیبانی کالاتیک در ارتباط باشید تا هرچه زودتر مشکل شما رفع شود.

 • مسعود فیروزی
  1398-09-18

  سلام - گوشی نوکیا ازتون خریدم و امروز بعد از کمتر از 10 روز از خرید به دلیل رجیستر نشدن غیر فعال شده و کار نمیکنه . باید چیکار کنم ؟

  موسی مهدی پور
  1398-09-19

  لطفا با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

 • مهدی
  1398-09-29

  سلام
  من چندتا نوکیا ساده خریدم از شما ولی هیچ کدوم فعالسازی نشد شناسه ثبت قانونی نشده، تماسم گرفتم گفتن پیگیری میکنیم ولی خبری نشد هنوز، وقتی مشتری پول گوشی گارانتی دار میده انتظار داره مشکلی نباشه ولی متأسفانه هست.

  موسی مهدی پور
  1398-10-07

  دوست عزیز مشکل سامانه همتا برطرف شده و شما می توانید براحتی گوشی خود را فعال کنید.

 • میثم ملک زاده
  1398-10-05

  یه فکری به حال این نمایندگی بکنید منم یه گوشی نوکیا خریدم و هنوز شماره سریالش تو سامانه همتا ثبت نشده.
  گارانتی رونیکا کارمانیا

  موسی مهدی پور
  1398-10-07

  دوست عزیز مشکل سامانه همتا برطرف شده و شما می توانید براحتی گوشی خود را فعال کنید.

 • فرشاد مرادی
  1398-10-16

  سلام من گوشی شیائومی mi a3 سفارش دادم پرداخت هم انجام شد ولی فاکتور رو که نگاه کردم رنگ گوشی رو اشتباه زدم میخواستم تغییر بدم

  پاسخ مدیر:

  مساله شما مربوط به این بخش نمی باشد، لطفا با داخلی مربوطه تماس بگیرید.

 • حمید شاه مرادی
  1398-12-15

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت کالاتیک؛
  من گوشی هواوی y7 را خریداری کردم و از نظر نحوه ارسال و این که به راحتی رجیستر شده و همراه شارژر و هنذفری داخل جعبه گلس و قاب به صورت رایگان قرار داشت واقعا راضی بودم. واقعا دمتون گرم.

 • مهسا ورمزیار
  1398-12-22

  سلام من رو هم راهنمایی کنید، گوشی که ازتون خریدم یکیش فعال نمیشه و میگه غیر قانونی هست

  موسی مهدی پور
  1398-12-25

  مشکل اعلام شده طی چند روز آینده برطرف خواهد شد و دلیل آن تاخیر در روند ثبت گوشی های وارد شده است. لطفا جهت تسریع در رفع مشکل با بخش پشتیبانی سایت در تماس باشید.

 • ابوالفضل عسگری
  1399-01-22

  با سلام خدمت شما این تخفیفی که برای گوشی اعمال کردید می خواستم بدونم چگونه محاسبه میشه ممنونم.

 • غلی
  1399-05-25

  سلام من یه گوشی از هایپر استار خریدم ال جی کیو 10 ولی هر کار میکنم رجیستر نمیشه
  به هایپر هم مراجعه میکنم میگه درست میشه
  چکار کنم ممنون

 • جمال حامدفر
  1399-06-05

  سلام و ادب
  حامدفر هستم. امروز گوشی هوآوی آنر 5 تی که خریداری کرده بودم دستم رسید. ضمن تشکر از شما.
  این دستگاه در هنگام رجیستری در سایت همتا و یا از طریق شماره گیری *7777# پیام غیرقابل شناسایی می دهد و امکان رجیستری وجود ندارد. گوشی دارای ضمانت شرکتی هما تلکام هست. لطفاً راهنمایی فرمائید راهکار چیست؟
  متشکرم.

  موسی مهدی پور
  1399-06-10

  با سلام
  با توجه به پیگیری های صورت گرفته، مشکل همتا در روزهای آتی برطرف شده و قبل از رسیدن موعد 30 روزه همتا امکان فعال سازی گوشی برای شما مهیا خواهد شد.

 • آرش سلامتی
  1399-06-13

  سلام من گوشی a21s گرفتم ازتون میخوام رجسترکنم میگه این گوشی قبلا برای شماره دیگری رجستر شده گوشی آکبنده خودم بازش کردم شرکت گارانتی هم جواب نمیده

 • منصور قربانی
  1399-06-17

  سلام
  شناسه دوم گوشی که ازتون خریدم تغییر کرده و غیرفعال شده و میگه غیر مجازه
  باید چیکار کنم اصلن چنین شناسه در همتا ثبت نشده

  پاسخ مدیر:

  لطفا با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • حسین اژدرپور
  1399-07-03

  سلام این همه آدم نوشتن که گوشیهاشون ریجستری نمیشه ما روهم ترسوندن من یه گوشی ساده اسمارت ازتون خریدم هنوز به دستم نرسیده من تا حالا بیشتر از 50 عدد گوشی خریدم همیشه کد باهاش میفرستن کد را با چیزی خراش میدادم تا نمایان شود و تا حالا همیشه فعال شده آیا واسه گوشی های شما هم کد باهاش میاد.ممنون میشم جواب بدین

 • امیر تخت چین
  1399-07-05

  سلام. گوشی بلک شارک 3 پرو ریجستری شده چه زمانی موجود میشه؟

 • پویا خلیلی
  1399-07-07

  تمامی گوشی ها اماده رجستر شده هستند و گارانتی دار شرکتی ثبت شده اند.

 • میلاد
  1399-07-17

  سلام. این گوشی ها که نوشتید همراه با کد ریجستری یعنی چی؟
  هزینه ریجستر باید پرداخت کنیم؟

 • ثنا
  1399-09-06

  سلام من یه گوشی ساده دارم الان غیر فعال شده میتونم با گوشی لمسی از طریق سایت درستش کنم؟؟؟

 • معصی
  1399-09-07

  سلام من یک گوشی هواوی اسمارت 2019 از ترکیه برام پست کردن الان چطوری باید ریجسترش کنم کسی هم نمیشناسم که بشه با پاسپورتش ریجستر کنه لطفا راهنماییم کنید با تشکر فراوان

 • محمدتقی پورمیرزا
  1399-09-24

  سلام من امشب 24 آذر گوشی novai7 رو خرید زدم کی به دستم میرسه؟؟؟ و اینکه بلافاصله بعد از رسیدن می تونم ریجستری کنم یا باید بذارم 30 روز بگذره ؟؟؟

 • خریدار
  1399-10-26

  https://kalatik.com/samsung/2599-%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D9%85%D8%AF%D9%84-galaxy-tab-a-2019-80-lte-sm-t295-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-32-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA.html#paccessories

  این تبلت رجیستر شده است؟

  محمدرضا علوی
  1401-01-16
  18ماه گارانتی سی تلکام + کد رجیستری
 • امیر محمدی علی آبادی
  1399-11-20

  سلام. من یک تبلت samsung t515 از کالاتیک خریداری کردم. آیا تبلت هم نیاز به رجیستری کردن دارد؟ با تشکر

 • امیر معقولیان
  1400-01-11

  سلام روی کارت گارانتی من فقط یک سریال (imei) و یک کد 4 رقمی است که سامانه همتا قبول نمیکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ مدیر:

  لطفاً با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

  مریم مافی
  1400-05-31

  سلام، مشکلتون حل شد؟ منم تازه گوشی خریدم به این مشکل برخوردم. میخوام بدونم اینکه میگن بعد یه هفته درست میشه واقعا درسته؟

 • یاسی مظفری
  1400-03-03

  سلام وقت بخیر، من A10s خریداری کردم ازتون، کارت گارانتیش ظاهرا گم شده، چطور میتونم باهاتون در ارتباط باشم که کد رو بگیرم؟

  پاسخ مدیر:

  لطفا با خدمات پس از فروش در ارتباط باشید.

 • مهدی
  1400-04-05

  باید ببرید مرکزگوشی فروشی اونجا انجام میدن یا هم باید سریال شو پیدا کنی ثبت تعمیری بزنی.

 • آرش
  1400-04-09

  باسلام من گوشی وان پلاس دارم کد رجیسترشو گم کردم، از کجا بگیرم؟

  پاسخ مدیر:

  روی جعبه کالا نام شرکت گارانتی کننده درج شده است، با گارانتی مربوطه تماس بگیرید.

 • شایان دانایی
  1400-05-15

  سلام گوشی بدون رجیستری دارید؟

  پاسخ مدیر:

  تمامی گوشیها با کارت گارانتی و کد رجیستری عرضه می شوند.

 • نینا امینی
  1400-05-17

  من یه گلکسی واچ ازتون تهیه کردم، نیازه کاری انجام بدم و کدی ارسال کنم؟!

  پاسخ مدیر:

  خیر، طرح رجیستری برای دستگاه هایی ست که قابلیت نصب سیم کارت و استفاده از آنتن های مخابراتی کشور رو دارن.

 • مهدی ملک محمدی
  1400-05-25

  با سلام، بنده دیروز یک گوشی A32 خریدم ولی نه کد ریجستری داره و فقط روی جعبه یک بارکد دارد که گفتند همون را اسکن کنم کد ربجستری هست و چیزی بنام گارانتی ندیدم. آیا داخل جعبه گارانتی است و نحوه ریجستر شدن به چه صورتی است؟

  پاسخ مدیر:

  دوست عزیز، لطفاً با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • مهدیه بهرامی
  1400-06-01

  سلام. من یه گوشی ردمی ده پرو خریدم ولی پیام برام اومده گوشی غیرقانونی هست و ثبت نشده. کد ریجستری که فرستاده شده رو هم قبول نمیکنه. دوره ضمانتش هم چند روز هست شروع شده. ضمانت نامه هم مال شرکت هما تلکام هست.

  پاسخ مدیر:

  لطفاً با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • لیلا
  1400-07-02

  کدفعالسازی چند رقمیه و کجای جعبه هست که من پیدا نمیکنم؟ کجا باید پیگیری کنم؟

  پاسخ مدیر:

  نسبت به شرکت گارانتی کننده متغییر می باشد. بعضی از شرکتها بر روی کارت گارانتی، بعضی شرکتها بر روی برچسب روی جعبه کالا و بعضی با تماس تلفنی و ارائه شماره IMEI و کد ملّی خریدار کد فعالسازی را ارائه می دهند.

 • ناشناس
  1400-07-30

  سلام، ببخشید لطفاً جواب بدین ممنون میشم. من موبایل خریداری کرده از سایت شمارور رجیستری میکنم نمیشه، مینویسه غیرقانونیه خواهشاً یکی جواب بده!

  پاسخ مدیر:

  لطفاً با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • صالح جمع آورچی
  1400-08-11

  سلام می خواستم بدونم ابتدا باید سیم کارت را درون دستگاه خریداری شده قرار دهم و فعالسازی را انجام دهم یا از طریق دستگاه دیگری فعالسازی را انجام دهم.سپاس

  پاسخ مدیر:

  دوست عزیز، برای اطلاع از روش صحیح رجیستری، لطفاً از صفحۀ اصلی سایت قسمت آموزش رجیستری را مطالعه فرمائید.

 • حسین کشاورز
  1400-08-11

  سلام، من کد رجیستری که روی جعبه گوشی خورده وارد میکنم میگه اشتباه میباشد، لطفاً راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ مدیر:

  لطفاً با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • علیرضا نظیر زاده
  1400-08-14

  سلام وقت بخیر، من بعد از خرید گوشی کد تاییدی برام نیومده که وارد کنم برای فعال سازی گوشی در سامانه همتا. چکار باید انجام بدم؟

  پاسخ مدیر:

  لطفاً در صفحۀ اصلی سایت قسمت آموزش رجیستری را مطالعه فرمائید.

 • حسین کشاورز
  1400-08-18

  سلام، گوشی شیائومی خرید کردم کارت گارانتی و کد رجستری داخل کارتون نبود باید چه کار کنم؟

  پاسخ مدیر:

  لطفاً با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • مریم
  1400-09-03

  ببخشید من کارتون گوشی نوکیام رو گم کردم، کد یکبار مصرف رو نمیدونم چیکار کنم؟

  پاسخ مدیر:

  داخل فاکتور کالا نام شرکت گارانتی کننده درج شده است، با گارانتی مربوطه تماس بگیرید.

 • فاطمه مذهب جعفری
  1400-09-13

  سلام کد یک فعالسازی یکبار مصرف دستگاه رو کجا نوشته؟ من سه هفته است گوشیمو تحویل گرفتم و روی جعبه اش نوشته بود رجیستری شده است اما حالا سیم کارتم از دسترس خارج شده و وقتی میخوام فعالش کنم ازم کد فعالسازی یکبار مصرف میخواد. چکار باید بکنم

  پاسخ مدیر:

  نسبت به شرکت گارانتی کننده متفاوت می باشد، امّا معمولاً روی برچسب گارانتی کالا درج می شود.

 • بهروز
  1400-10-01

  سلام من میخام وارد سایت بشم برای خرید نمیشه چه کنم؟
  مشخصات رو هم قبلا ثبت کردم چیکار میشه کرد برای خرید؟
  برای ثبت یا خروج چیکار باید کرد؟

  پاسخ مدیر:

  لطفاً با واحد امور مشتریان تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی کنند.

 • مجید
  1400-10-05

  سلام‌ گوشی ساده هم‌شامل طرح رجیستری سامانه همتا میشود ؟

 • فاطمه حسینی
  1400-10-30

  با سلام، گوشی که از خارج آورده باشن چه جوری ریجستر کنیم؟

 • هدیه عباسی
  1400-11-05

  من خودم گوشی A01 دارم رنگ سرمه ای هست، ولی هنگ میکنه و برنامه ایکس ریکوردر توپ شناور را کنار صفحه ی گوشی نمیاره چه کار کنم ؟

 • habib porkari
  1400-11-13

  ساعت هوشمند Honor Band چرا شارژر نداره داخلش؟

  محمدرضا علوی
  1401-01-18
  دوست عزیز، معمولاً دستبندهای هوشمند فاقد شارژر می باشند.
 • Ahmad
  1400-11-24

  سلام، من گوشی خریدم کارت گارانتی هم داره و روش نوشته رجیستر شده امّا در سامانه همتا ثبت نشده و با پشتیبانی شرکت تماس گرفتم درخواست واریز سیصد هزار تومان بابت ریجستری کرده. میشه توضیح دهید این هزینه را چرا مشتری باید پرداخت کنه؟

  پاسخ مدیر:

  دریافت کد رجیستری به عهده شرکت وارد کننده کالا می باشد و هیچگونه هزینه جداگانه ای برای خریدار ندارد. مگر مشکل پیش آمده مربوط به قبل از زمان اجرای طرح رجیستری و یا عدم رجیستر کردن کالا در زمان مقرر شده باشد.

 • سارا ملک پور
  1400-12-01

  سلام ... اپل واچ هم رجستری می خواهد ؟

  پاسخ مدیر:

  طرح رجیستری برای تمام دستگاه‌های مجهز به سیم کارت اجرا می شود. بنابراین بجز گوشی موبایل و تبلت، دستگاه‌هایی نظیر مودم و مسیریاب درصورت قابلیت پشتیبانی از سیم‌کارت هم مشمول این طرح می‌شوند.

 • حسن ذوالفقاری
  1400-12-10

  سلام، آیا امکان خرید حضوری هم وجود دارد؟

  پاسخ مدیر:

  ثبت سفارش تنها از طریق سایت کالاتیک امکان‌پذیر می باشد و امکان خرید حضوری وجود ندارد.

 • سلمان محمودی
  1401-02-06

  با سلام، برای برقراری گارانتی ارسال کد ریجستری و وجود کارت گارانتی شرکتی روی جعبه گوشی کافیه یا کار دیگری باید انجام داد و تاریخ گارانتی چند ماه قبل از خرید شروع شده تکلیف خریدار چیست؟

  پاسخ مدیر:

  باسلام، دوست عزیز معمولاً محاسبه شروع تاریخ گارانتی از زمان فعالسازی گوشی در سامانه همتا می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید
*
*

شاخه‌ها