شیائومی یکی از محبوب‌ترین برندهای تولیدکننده گوشی هوشمند در بازار ایران است که نه‌تنها محصولات بالارده، بلکه میان‌رده و اقتصادی آن نیز طرفداران بسیاری دارد. با این حال، زبان پیش‌فرض این دستگاه‌ها فارسی نیست و امکان دارد برای برخی از کاربران، فارسی کردن زبان گوشی شیائومی کمی دشوار باشد. در مقاله پیش رو می‌خواهیم به آموزش فارسی کردن گوشی های شیائومی بپردازیم و هر آنچه را که باید در مورد تغییر زبان گوشی بدانید با هم مرور کنیم.

فارسی کردن زبان گوشی های شیائومی در MIUI 12 و اندروید 11

برای فارسی کردن زبان گوشی شیائومی خود باید مراحل ذکر شده را طی کنید. ابتدا وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید. سپس به قسمت تنظیمات اضافه (Additional Settings) بروید و سپس گزینه Language & Input را انتخاب کنید. حال با انتخاب گزینه Languages و سپس برگزیدن زبان فارسی، زبان گوشی هوشمندتان تغییر خواهد یافت.

فارسی کردن شیائومی

همانطور که مشاهده کردید فارسی کردن گوشی هوشمند شیائومی بسیار ساده است و تنها باید مراحل رفتن به بخش تنظیمات و تغییرات مورد نظر را بدانید.

آموزش فارسی کردن زبان گوشی شیائومی در MIUI 11 و اندروید 10

مراحل فارسی کردن گوشی‌های شیائومی در اندروید 10 مانند اندروید 11 است؛ اما برای آسان کردن کارتان تمامی قسمت‌ها را به‌صورت خلاصه شرح خواهیم داد. ابتدا بخش تنظیمات (Settings) را باز کنید. سپس وارد قسمت تنظیمات اضافه (Additional Settings) شوید. حال، گزینه Language & Input را انتخاب کرده و سپس آیکون Languages را باز کنید.
در آخرین قدم، زبان فارسی را انتخاب کنید.

مشاهده قیمت روز و خرید آنلاین انواع گوشی شیائومی در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

آموزش فارسی کردن گوشی های قدیمی شیائومی

برای فارسی کردن گوشی های قدیمی شیائومی مراحل متفاوتی را باید طی کنید؛ زیرا در ابتدا MIUI شباهت‌های بسیاری به پوسته خام اندروید داشت. با این حال نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا به‌طور کامل و به‌صورت قدم به قدم تمامی مراحل فارسی کردن تلفن‌های همراه قدیمی شیائومی را به شما آموزش خواهیم داد.

هنگامی که در صفحه اصلی گوشی‌تان قرار دارید، آیکون چرخ‌دنده را لمس کنید که نشان دهنده تنظیمات است. در بخش تنظیمات به سمت پایین اسکرول کنید روی گزینه System ضربه بزنید. اولین گزینه نمایش داده شده، آیکونی شبیه به کره زمین دارد و نام آن نیز Language & Input است. اکنون باید روی گزینه Languages ضربه بزنید تا به مرحله آخر برسید. در این مرحله از تب Add Language که معنی اضافه کردن زبان می‌دهد، زبان فارسی را پیدا و آن را اضافه کنید.

ردمی نوت 5 فارسی کردن

نکته: در برخی از گوشی‌ها ممکن است از شما خواسته شود که زبان فعلی را حفظ کند یا زبان اصلی، باید Set As Default را انتخاب کنید.

چنانچه باکس گفته شده نمایش داده نشد و زبان گوشی نیز به فارسی تغییر نکرد، باید ابتدا انگشت‌تان را روی آیکون سه خط روبروی هرزبان نگه‌دارید سپس به سمت بالا بکشید تا زبان فارسی به اولین اولویت گوشی تبدیل شود. زمانی‌که زبان گوشی‌تان فارسی شد، می‌توانید باقی زبان‌هایی را پاک کنید که نیاز ندارید. برای پاک کردن زبان اضافی می‌توانید به‌روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه اقدام کتید.

آموزش فارسی کردن کیبورد گوشی های شیائومی در برنامه Gboard

شیائومی برای کیبورد خود برنامه انحصاری مانند سامسونگ یا اپل ندارد و تنها به برنامه جیبورد که مخصوص خود گوگل است، استفاده می‌کند. بعد از فارسی کردن زبان گوشی شیائومی‌تان یک قدم تا راحت استفاده کردن از گوشی فاصله دارید. دو راه برای فارسی کردن کیبورد شیائومی وجود دارد که برایتان شرح خواهیم داد.

فارسی کردن کیبورد از طریق تنظیمات

وارد برنامه تنظیمات گوشی تلفن‌تان شده سپس وارد بخش Additional Settings شوید. به‌روی قسمت Language & Input ضربه بزنید آنگاه وارد بخش تغییر زبان و کیبورد می‌شوید.
سومین عنوان Manage Keyboards نام دارد. که باید آن را انتخاب کنید. روی Gboard کلیک کرده تا وارد تنظیمات کیبورد گوگل شوید. از داخل منو برنامه Languages را انتخاب کنید.
در آخر می‌توانید با لمس کردن گزینه Add Language زبان فارسی را اضافه کنید.

فارسی کردن کیبورد شیائومی از تنظیمات

فارسی کردن کیبورد شیائومی از طریق صفحه کیبورد Gboard

روشی که قرار است به شما آموزش دهیم از متد قبلی کوتاه‌تر و راحت‌تر است. ابتدا داخل برنامه‌ای شوید که نیاز به تایپ کردن داشته باشد. بعد از بالا آمدن کیبورد، به‌روی آیکون کره‌ زمین دست‌تان را نگه‌دارید. اکنون تنظیمات برنامه Gboard باز می‌شود. مراحل باقی‌مانده را می‌توانید با استفاده از آموزش بالا تکمیل کنید.

فارسی کردن کیبورد گوشی شیائومی از طریق خود برنامه

سخن آخر

در آموزش فارسی کردن گوشی‌های شیائومی تمامی روش‌هایی را شرح داده‌ایم که نیاز دارید تا زبان گوشی هوشمند شیائومی‌تان را فارسی کنید. امیدواریم که برایتان مفید و کاربردی واقع شود. اگر سوالی دارید یا فکر می‌کنید که موردی از قلم افتاده و ذکر نشده، می‌توانید در انتهای همین مطلب برایمان بنویسید.

پرسش‌های متداول

آیا گوشی‌های شیائومی از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند؟

بله. تمامی محصولات شیائومی اعم از گوشی هوشمند و تبلت کاملا از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند.

برای فارسی کردن کیبورد شیائومی چه باید کرد؟

برای فارسی کردن کیبورد گوشی‌تان دو راه وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آموزش بالا زبان کیبورد تلفن هوشمندتان را تغییر بدهید.

چگونه زبان گوشیم را به فارسی تغییر دهم؟

برای فارسی کردن زبان گوشی شیائومی مسیر زیر را دنبال کنید:
Settings > Additional Settings > Language & Input > Languages

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

شاخه‌ها

مجله فناوری