حل مشکل صفحه سفید اینستاگرام


کالاتیک
نظرات 0
content-main-img

ممکن است برخی اوقات برنامه اینستاگرام را باز کنید و با صفحه‌ای سفید مواجه شوید و نتوانید این مشکل را حل کنید. این موضوع می‌تواند آزاردهنده باشد؛ اما نگران نباشید. در این مقاله سعی می‌کنیم تمام روش‌های ممکن که می‌تواند مشکل صفحه سفید اینستاگرام را به محض ورود حل کند را بیان کنیم برای حل مشکل صفحه سفید اینستاگرام روش‌های گفته شده را تست کنید تا بتوانید بدون هیچ دغدغه‌ای از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید. پس با کالاتیک تا انتهای این مقاله کاربردی همراه باشید.

برای خرید و اطلاع از قیمت گوشی موبایل به صفحه آن در فروشگاه کالاتیک مراجعه کنید.

7 دلیل سفید شدن صفحه اینستاگرام

7 دلیل سفید شدن صفحه اینستاگرام

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود صفحه اینستاگرام سفید شود. در این بخش این دلایل را بررسی می‌کنیم تا آن‌ها را بشناسیم و بتوانیم مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام را حل کنیم.

1- برخی اوقات ممکن است مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام از سمت سرور برنامه باشد.
2- دومین دلیل می‌تواند قطعی یا ضعیف بودن اینترنت باشد.
3- اگر فضای ذخیره سازی گوشی شما پر باشد می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شود.
4- برخی اوقات لازم است که برنامه اینستاگرام را به‌روزرسانی کنید.
5- ممکن است در گوشی شما چند فایل خراب باشد و باعث به وجود آمدن مشکل صفحه سفید اینستاگرام شود.
6- فعال بودن قابلیت ذخیره باتری گوشی می‌تواند یکی دیگر از این دلایل باشد.
7- مشکلات نرم افزار و وی پی ان یکی دیگر از دلایل سفید شدن صفحه اینستاگرام است.

مقالات مرتبط:

    برگرداندن پیج اینستاگرام بدون ایمیل و شماره

    آموزش روش های دانلود عکس پروفایل اینستاگرام برای آیفون و اندروید

12 روش حل مشکل صفحه سفید اینستاگرام

برای حل مشکل صفحه سفید اینستاگرام روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام را حل کنید. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

1- حل مشکل سرور برنامه

سرور اینستاگرام

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود، سرور برنامه است. برخی اوقات برای سرور برنامه مشکلی پیش می‌آید که باعث می‌شود صفحه برنامه اینستاگرام سفید شود. اگر مشکل از خود سرور اینستاگرام باشد نمی‌توان برای حل این مشکل کاری انجام داد، باید منتظر بمانید تا مشکل سرور حل شود. برای مطمئن شدن از این مشکل در دستگاه خود می‌توانید برنامه اینستاگرام را در دستگاه‌های دیگر امتحان کنید تا متوجه شوید که آیا مشکل از سمت سرور است یا نه؟ ممکن است این مشکل فقط در دستگاه شما باشد که باید برای حل آن روش‌های دیگری را امتحان کنید.

2- چک کردن اینترنت

چک کردن اتصال اینترنت

اپلیکیشن اینستاگرام از برنامه‌هایی محسوب می‌شود که با اینترنت کار می‌کند و برای استفاده از آن لازم است اینترنت گوشی یا Wifi را چک کنید. برخی مواقع احتمال دارد دلیل بالا نیامدن صفحه اینستاگرام ضعیف بودن اینترنت همراه باشد. در این صورت می‌توانید برای ادامه از Wifi استفاده کنید؛ اما اگر می‌خواهید از اینترنت همراه استفاده داشته باشید بهتر است اینترنت گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید و مجدد وارد برنامه اینستاگرام شوید.

3- ریست کردن گوشی

ریست کردن گوشی

در برخی مواقع ریست کردن گوشی می‌تواند بسیاری از مشکلات برنامه‌های گوشی را حل کند. اگر مشکل برنامه از اینترنت نبود می‌توانید گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید و بعد از انجام این روش وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. برای ریست کردن گوشی می‌توانید دکمه خاموش را برای چند ثانیه نگه دارید و گزینه Reset را بزنید تا تلفن همراه شما مجدداً راه اندازی شود.

4- روشن و خاموش کردن حالت هواپیما

فعال کردن حالت هواپیما

یکی دیگر از روش‌های حل مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام، روشن و خاموش کردن حالت هواپیمای گوشی است. با فعال کردن این گزینه اینترنت و وای فای گوشی غیر فعال می‌شود و می‌توانید برای چند ثانیه این کار را انجام دهید و دوباره وارد برنامه اینستاگرام شوید تا ببینید که مشکل صفحه سفید برنامه حل شده است یا خیر.

5- استفاده از نسخه وب برنامه اینستاگرام

استفاده از نسخه وب اینستاگرام

اگر با تست کردن تمامی این روش‌ها مشکل برنامه حل نشد، می‌توانید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید. برای استفاده از نسخه وب اینستاگرام وارد سایت Instagram شوید با زدن گزینه Login نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

6- ورود مجدد به حساب کاربری

خروج از حساب کاربری

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای حل مشکل صفحه سفید اپلیکیشن اینستاگرام انجام دهید خروج از حساب کاربری است. برای انجام این کار وارد برنامه اینستاگرام شوید و با زدن گزینه سه خط روی تنظیمات رفته و گزینه Log Out را بزنید. با ضربه زدن روی این گزینه از حساب کاربری خود خارج می‌شوید و می‌توانید مجدداً با وارد کردن نام کاربری و پسورد به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

7- چک کردن فضای ذخیره سازی گوشی

چک کردن فضای ذخیره سازی گوشی

اگر فضای ذخیره سازی تلفن همراهتان پر باشد ممکن است باعث شود بسیاری از برنامه‌ها به درستی کار نکنند. پس بهتر است فضای ذخیره سازی گوشی خود را چک و مجدد برنامه اینستاگرام را باز کنید. برای انجام این کار می‌توانید به فایل منیجر گوشی بروید و از حافظه تلفن خود مطلع شوید. اگر با انجام این روش دوباره مشکل صفحه سفید حل نشد می‌توانید روش‌های بعدی را امتحان کنید.

8- پاک کردن حافظه پنهان برنامه

پاک کردن حافظه پنهان برنامه اینستاگرام

پاک کردن حافظه پنهان برنامه می‌تواند یکی دیگر از روش‌های حل مشکل صفحه سفید اینستاگرام باشد. وجود فایل‌های خراب در برنامه می‌تواند عملکرد آن را ضعیف کند؛ برای حل این مشکل می‌توانید به تنظیمات گوشی بروید و گزینه App را بزنید. بعد از انجام این مراحل اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و گزینه Clear cache را بزنید تا فایل‌های خراب برنامه پاک شود. بعد از پاک شدن فایل‌های خراب عملکرد برنامه بهتر می‌شود.

9- به‌روزرسانی برنامه اینستاگرام

به روزرسانی اینستاگرام

برخی اوقات با به‌روزرسانی می‌توان بسیاری از مشکلات و باگ‌های برنامه را حل کرد. اگر سیستم عامل دستگاه شما از نوع اندروید است می‌توانید به گوگل پلی مراجعه و برنامه را به‌روزرسانی کنید، اما اگر از نوع آیفون است با مراجعه به اپ استور می‌توانید برنامه اینستاگرام را آپدیت کنید. با به‌روزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام را حل کنید.

10- خاموش کردن حالت ذخیره باتری

خاموش کردن حالت ذخیره باتری

فعال بودن حالت ذخیره باتری می‌تواند عملکرد برخی از برنامه‌ها را ضعیف کند برای حل این مشکل ابتدا بررسی کنید که حالت ذخیره باتری تلفن همراهتان فعال است یا خیر؟ اگر فعال بود می‌توانید این گزینه را غیر فعال و به حل مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام خود کمک کنید. برای انجام این کار به تنظیمات گوشی بروید و با زدن گزینه Battery and Device می‌توانید گزینه Battery را انتخاب کنید و در نهایت روی گزینه Battery Server بزنید تا حالت ذخیره باتری گوشی هوشمندتان غیرفعال شود.

11- نصب کردن مجدد برنامه

نصب مجدد برنامه اینستاگرام

اگر تمامی روش‌های بالا را امتحان کردید؛ اما مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام حل نشد می‌توانید برنامه را حذف و مجدد نصب کنید. با حذف کردن برنامه تمامی فایل‌های خراب پاک می‌شود. برای حذف کردن، برنامه اینستاگرام را در بین گزینه‌های اپلیکیشن پیدا کنید و گزینه Uninstall را بزنید تا برنامه حذف شود.

سخن آخر

در مقاله حل مشکل صفحه سفید اینستاگرام تمامی روش‌هایی که می‌توان مشکل سفید شدن صفحه اصلی اینستاگرام را حل کرد بیان کردیم. اگر زمان ورود به برنامه اینستاگرام خود با این مشکل مواجه شدید می‌توانید 12 روش بالا را امتحان و مشکل صفحه سفید اینستاگرام خود را حل کنید.

پرسش‌های متداول

چگونه می‌توانیم مشکل صفحه سفید اینستاگرام را حل کنیم؟

برای حل کردن مشکل صفحه سفید اینستاگرام می‌توانید تمامی روش‌هایی که در بالا شرح دادیم را امتحان کنید تا بتوانید مشکل را حل کنید.

اتصال اینترنت تاثیری در حل مشکل سفید شدن صفحه اینستاگرام دارد؟

اگر اتصال اینترنت گوشی شما ضعیف باشد احتمال هست که به محض ورود به اینستاگرام با صفحه سفید مواجه شوید. برای حل این مشکل حتما اتصال اینترنت خود را چک کنید.

فضای ذخیره سازی تاثیری در صفحه اصلی اینستاگرام دارد؟

اگر فضای ذخیره سازی گوشی پر باشد ممکن است زمان ورود به برنامه اینستاگرام با صفحه سفید مواجه شوید. در این صورت می‌توانید فضای گوشی خود را تا حدودی خالی کنید.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
مطالب مرتبط

نظرات (0)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.