بسیاری از افراد برای اینکه تصاویر را ذخیره کنند از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. با استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌توان تصاویر ذخیره شده را با افراد دیگر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. برخی از تصاویر به دلیل اینکه حجم بالایی دارند ممکن است حین ارسال از کیفیت آن‌ها کم شود. در مقاله کم کردن حجم عکس در اندروید و آیفون بدون افت کیفیت می‌خواهیم روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که بتوانید تصاویر را بدون افت کیفیت برای اشخاص دیگر در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید.

کاهش حجم عکس در گوشی های آیفون بدون افت کیفیت

برنامه image size برای آیفون

در این بخش برنامه‌ای که بتوانید عکس‌های خود را بدون افت کیفیت درگوشی‌های آیفون برای افراد دیگر ارسال کنید را معرفی می‌کنیم. برنامه Image size بهترین برنامه گوشی آیفون است. این برنامه می‌تواند حجم عکس را به سادگی کاهش بدهد و کیفیت عکس پایین نیاید. برای کار با این برنامه لازم است که آن را از اپ استور دانلود و نصب کنید پس از باز کردن برنامه Image Size می‌توانید روی عکس موجود کلیک کرده و روی سه نقطه بزنید. این برنامه بعد از انتخاب گزینه عکس از شما می‌خواهد که به گالری تصاویر گوشی همراهتان دسترسی داشته باشد. با دادن دسترسی به این برنامه می‌توانید عکس مورد نظر خود را برای ویرایش آماده کنید.

مشاهده قیمت روز و خرید آیفون در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

اگر می‌خواهید در اندازه تصویر خود تغییراتی ایجاد کنید باید در قسمت Width و Height عدد مورد نظر را به پیکسل وارد کرده و آیکون زنجیر را فعال کنید تا طول و عرض تصویر شما به یک اندازه بزرگ و کوچک شود. پس از اینکه تصویر عکس را تغییر دادید نتیجه کلی حجم تصویر نمایش داده می‌شود و اگر شما از تغییراتی که انجام دادید راضی بودید می‌توانید آن را ذخیره کنید.

کاهش حجم عکس درگوشی‌های اندروید بدون افت کیفیت

اینک نوبت به این رسیده که برای کاهش حجم عکس در گوشی‌های اندرویدی لازم است که برنامه‌هایی را نصب کنید و حجم تصاویر خود را با وجود این برنامه‌ها کاهش دهید. برنامه‌های کاهش حجم در گوشی اندرویدی به شرح زیر است:

1- برنامه Lite Photo Compress and Resize

برنامه lite photo در اندروید

یکی از ساده‌ترین برنامه‌هایی که می‌توان حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش داد، برنامه Lite Photo است. این برنامه روی گوشی‌های اندرویدی نصب می‌شود. با وجود این برنامه شما می‌توانید عکس‌های خود را به راحتی برش و تغییر سایز بدهید. از بهترین ویژگی‌های برنامه Lite Photo کاهش حجم تصاویر است. کافی است که عکس‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید و با استفاده از برنامه فوق‌العاده لایت فوتو حجم آن‌ها را کاهش دهید و از طریق شبکه‌های اجتماعی بدون هیچ افت کیفیتی برای دوستان خود ارسال کنید.

2- برنامه Pixlr

اپلیکیشن pixlr برای اندروید

برنامه Pixlr یکی دیگر از بهترین برنامه‌های کاهش حجم عکس است. این برنامه قابلیت‌های زیادی در ویرایش کردن دارد. با استفاده از برنامه Pixlr می‌توان هر تصویری را ویرایش کرد و در نهایت با توجه به گزینه‌های موجود در این برنامه حجم آن‌ها را بدون افت کیفیت کاهش داد.

خرید و مشاهده قیمت گوشی سامسونگ در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

3- برنامه Condenia Image Size

برنامه image sixe برای اندروید

این برنامه دارای قابلیت‌های زیادی است. با استفاده ازبرنامه Condenia می‌توان تنظیمات مختلفی روی تصاویر انجام داد. کافی است عکس دلخواه خود را انتخاب کرده و از گزینه قابل تنظیم، هر ویرایشی را روی تصویر پیاده سازی کنید. این اپلیکیشن را روی گوشی اندرویدی خود نصب کرده و حجم عکس‌های خود را با هر اندازه‌ای کاهش بدهید و در نهایت ذخیره کنید.

4- برنامه Adobe Photoshop Express

اپلیکیشن adobe photoshop برای اندروید

اگر قصد دارید که برای ویرایش تصاویر خود از ابزارهای حرفه‌ای استفاده کنید اپلیکیشن Adobe Photoshop Express می‌تواند بهترین انتخاب برای ویرایش باشد. اپلیکیشن Adobe Photoshop به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر مورد نظر را از کتابخانه Adobe انتخاب کرده و با استفاده از ابزارها و قابلیت‌های حرفه‌ای آن‌ها را ویرایش کنید. برای کاهش حجم تصویر کافی است ابزار Crop در برنامه را انتخاب کرده و عکس‌ها را با استفاده از این ابزار برش دهید. با برش دادن می‌توان حجم عکس‌ها را به سادگی کاهش داد.

5- برنامه Resize Me

برنامه resize me برای اندروید

یکی دیگر از برنامه‌های کاهش حجم، برنامه Resize Me است. این برنامه توسط یکی از بهترین شرکت‌های نرم افزاری توسعه یافته و ساده‌ترین برنامه برای کاهش حجم تصاویرمی تواند باشد. برای کار با این اپلیکیشن از بخش گالری خود تصاویر را انتخاب کنید و ویرایش مورد نظر را انجام دهید. یکی از قابلیت‌های برنامه Resize چرخش تصاویر است. با استفاده از آن می‌توان عکس‌ها را با هر درجه‌ای چرخاند و حجم تصویرها را کاهش داد.

سخن آخر

در مقاله کم کردن حجم عکس در اندروید و آیفون بدون افت کیفیت تمامی روش‌هایی که بتوان حجم عکس‌ها را کاهش داد را بیان کردیم. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید علاوه بر کاهش حجم عکس، ویرایش‌های دیگری نیز انجام داد. با توجه به نوع گوشی خود این برنامه‌ها را از گوگل پلی و اپ استور دانلود و نصب کنید.

پرسش‌های متداول

بهترین برنامه کاهش حجم عکس برای گوشی‌های اندرویدی چه برنامه‌ای می‌تواند باشد؟

تمامی برنامه‌هایی که معرفی کردیم می‌توانند برای کاهش حجم تصاویر مناسب باشند، اما از بین این برنامه‌ها اپلیکیشن Pixlr بهترین برنامه‌ای است که می‌توانید نصب کرده و عکس‌های دلخواهتان را ویرایش کنید.

برای ویرایش حرفه‌ای کدام برنامه اندرویدی مناسب است؟

اگر می‌خواهید روی تصاویر خود ویرایش حرفه‌ای انجام دهید برنامه Adobe Photoshop می‌تواند برنامه حرفه‌ای برای استفاده شما باشد.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

شاخه‌ها