هر آنچه باید درباره گارانتی ساعت هوشمند بدانید


کالاتیک
نظرات 5
content-main-img

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید هر گجت هوشمندی باید به آن توجه شود، برخورداری از گارانتی است چرا که کیفیت محصول خریداری شده را تضمین می‌کند. ساعت های هوشمند نیز از جمله محصولاتی هستند که هنگام خرید حتماً باید به گارانتی آن‌ها توجه شود تا علاوه بر مطمئن بود از اصالت کالا، بتوانید در صورت بروز مشکلاتی که جزو گارانتی ساعت هوشمند محسوب می‌شود، نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

اگرچه برخی افراد معتقدند که گارانتی در ایران معنایی ندارد؛ اما این مسئله را نمی‌توان یک قاعده کلی در نظر گرفت. به این دلیل که بسیاری از شرکت های گارانتی جهت احترام به حقوق مشتریان، در صورتی که مشکل به وجود آمده جزو شرایط آن‌ها باشد اقدام به ارائه خدمات خواهند کرد. در مقاله‌ای که پیش رویتان قرار گرفته است قصد داریم نگاهی به هر آنچه باید درباره گارانتی ساعت هوشمند بدانید داشته باشیم تا با آشنایت کامل ساعت هوشمند خود را با معتبرترین گارانتی خریداری کنید. با کالاتیک همراه باشید.

خرید و مشاهده بهترین قیمت ساعت هوشمند در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

منظور از گارانتی ساعت هوشمند چیست؟

گارانتی ساعت هوشمند چیست؟

گارانتی تعهدی است که شرکت فروشنده در مقابل خدمات ارائه شده توسط محصول خود متعهد می‌شود و در صورت برآورده نشدن آن ادعا و بروز مشکلات تحت شرایط خاص، حاضر به تعمیر یا تعویض آن کالا خواهد شد. البته باید در نظر داشته باشید که برای تمامی گارانتی‌ها بازه زمانی و شرایطی در نظر گرفته می‌شود که در گارانتی‌های مختلف متفاوت خواهد بود. در نتیجه هنگام رویارویی با چالش‌های مربوط به پوشیدنی های هوشمند باید تمامی این شرایط را در نظر بگیرید که جلوتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تفاوت ضمانت مرجوعی با گارانتی ساعت های هوشمند چیست؟

بسته به اینکه از چه فروشگاهی خرید خود را انجام می‌دهید به شما مهلت داده می‌شود که اگر به هر دلیلی قصد بازگشت ساعت هوشمند خریداری شده خود را داشتید، بتوانید به‌آسانی آن را به فروشنده بازگردانید. البته برای این مسئله نیز شرایطی در نظر گرفته می‌شود که باید به آن‌ها قبل از مرجوعی کالا توجه شود.

گارانتی ساعت های هوشمند به این معنی است که شما می‌توانید مشکلاتی که در محصول خریداری شده به وجود آمده است و شما در ایجاد آن هیچ نقشی نداشته‌اید را با کمک گارانتی آن رفع یا حتی آن را تعویض کنید. مثال واضحی که برای آن فهم بهتر این موضوع می‌توان مطرح کرد هنگام رسیدن ساعت هوشمند خریداری شده به دست شما است.

اگر پوشیدنی هوشمندی را که خریداری کرده‌اید پس از استفاده متوجه وجود ایراد ذاتی در آن شدید، در صورتی که از بازه زمانی گارانتی آن نگذشته باشد می‌توانید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. اما اگر پس از رسیدن ساعت هوشمند قبل از بازکردن آن از خرید خود صرف‌نظر کردید یا ایرادات فنی و ظاهری در آن مشاهده کردید در صورت رعایت شرایط مربوطه می‌توانید نسبت به مرجوع کردن کالا اقدام کنید. از همین رو برای این که درک این موضوع برایتان راحت باشد می‌توانید شرایط استفاده از ضمانت 10 روزه کالاتیک را مطالعه کنید.

ساعت هوشمند توسط چه شرکتی گارانتی شده است؟

هنگامی که یک ساعت هوشمند نو یا دسته دوم را خریداری می‌کنید، به همان اندازه‌ای که خود کالا اهمیت دارد، خدمات پس از فروش آن و کیفیت ارائه شده نیز امر مهمی محسوب می‌شود. کیفیتی که قرار است از ارائه خدمات به شما ارائه داده شود به شرکت گارانتی محصول باز می‌گردد و معمولاً یک کالایی مانند ساعت هوشمند با چند گارانتی عرضه می‌شود که از قیمت‌های متفاوتی نیز برخوردار شده است.

بهتر است قبل از اینکه پوشیدنی هوشمند موردنظر خود را خریداری کنید، با جست و جو و تحقیق، گارانتی کننده معتبرتر و بهتر را پیدا کنید و کالا را با آن گارانتی خریداری کنید. احتمال دارد که مبلغ بیشتری را صرف خرید آن کنید؛ اما مطمئن باشید که در نهایت این موضوع کاملاً به نفع شما خواهد بود. معیارهای خوب بودن یک گارانتی می‌تواند شامل سرعت تعمیر، پوشش قطعات تحت ضمانت، برخورد با مشتری و تعداد دفترهای ارائه‌دهنده خدمات را شامل شود.

مدت زمان گارانتی ساعت هوشمند چقدر است؟

مدت زمان گارانتی ساعت هوشمند چقدر است؟

معمولاً هنگام خرید ساعت های هوشمند به مدت زمان گارانتی توجه نمی‌شود که کاملاً اشتباه است و این مسئله جز مهم‌ترین نکات گارانتی محسوب می‌شود. با توجه به این چه شرکتی را برای خرید پوشیدنی هوشمند خود انتخاب می‌کنید، مدت‌زمان آن نیز متفاوت خواهد بود؛ اما اغلب 6 تا 12 ماه هستند. مسلماً هرچقدر این مدت‌زمان طولانی‌تر باشد به نفع شما است.

روش های استعلام گارانتی ساعت هوشمند

با توجه به رواج کارت‌های تقلبی گارانتی و نارضایتی مصرف‌کنندگان از خدمات پس از فروش موجب شده است تا روش هایی برای روش استعلام گارانتی ساعت هوشمند و کالاهای دیگر در نظر گرفته شود. برای اطمینان از گارانتی که قصد خرید محصول موردنظر خود را از آن دارید می‌توانید از طریق سامانه جامع گارانتی با آدرس irangs.ir یا کد دستوری #7777*4* نسبت به استعلام گارنتی ساعت هوشمند خود اقدام کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی گارانتی انتخابی خود از معتبر بودن آن مطمئن شوید.

مقالات مرتبط:

     هر آنچه باید در مورد گارانتی لپ تاپ بدانید

     هر آنچه باید در مورد گارانتی گوشی بدانید

     هر آنچه باید درباره گارانتی تبلت بدانید

     هر آنچه باید در مورد گارانتی هندزفری بدانید

شرایط استفاده از گارانتی ساعت هوشمند

شرایط استفاده از گارانتی ساعت هوشمند

شرایطی که می‌توانید در صورت مواجه شدن با آن‌ها از گارانتی ساعت هوشمند خود استفاده کنید درباره هر شرکت گارانتی کننده می‌تواند متفاوت باشد. ما نیز در ادامه قصد داریم به برخی از این شرایط و موارد تحت پوشش به‌صورت عمومی اشاره‌ای داشته باشیم تا بتوانید یک آشنایی سطحی با شرایط استفاده از گارانتی ساعت هوشمند داشته باشید.

بعضی از محصولاتی که عرضه می‌شوند ممکن است به‌صورت ذاتی و از طرف شرکت سازنده دچار ایرادهایی باشند که تعویض آن‌ها در صورت داشتن عیوب به یک مدت معلومی انجام می‌شود که این بازه زمانی توسط شرکت گارانتی موردنظر تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که بیشتر این عیوب شامل ایرادهای ظاهری، رنگ یا مدل نمی‌شود و بهتر است هنگام خرید حضوری از آن‌ها مطمئن شوید.

صدمات ناشی از آب‌خوردگی، ضربه خوردگی، رنگ‌رفتگی، دفرمه شدن محصول، باز شدن محصول، نوسانات برقی و سوختگی معمولاً شامل گارانتی نمی‌شوند به همین منظور سعی کنید در حفظ سلامتی محصول خود کوشا باشید.

در صورت وجود چهار یا تعداد بیشتری پیکسل سوخته در صفحه ‌نمایش ساعت هوشمند، دستگاه شامل گارانتی تعویض صفحه نمایش خواهد شد.

در نظر داشته باشید که لوازم جانبی همراه پوشیدنی هوشمند مانند آداپتور و کابل شارژ معمولاً شامل گارانتی نخواهند شد.

چه مواردی باعث ابطال گارانتی ساعت هوشمند خواهند شد؟

مواردی در هر گارانتی که انتخاب می‌کنید وجود دارند که باعث ابطال گارانتی کالای شما خواهند شد. پس اگر قصد استفاده از گارانتی ساعت هوشمند خود را دارید سعی کنید تا از این موارد اجتناب کنید. گفتنی است که موارد زیر کاملاً عمومی بوده و ممکن است در هر شرکت گارانتی متفاوت باشد و صرفاً جهت آشنایی شما درج شده‌اند.

مخدوش شدن سریال ساعت یا عدم تطابق آن با پوشیدنی هوشمند
مخدوش شدن کارت گارانتی و جعبه
هر گونه شکستگی یا تغییر شکل در ساعت هوشمند
ایجاد تغییرات فیزیکی در قطعات سخت افزاری
ایجاد خط و خش های قابل مشاهده
بروز مشکالات در اثر استفاده از لوازم جانبی غیر استاندارد و یا نوسانات الکترونیکی
تغییر رنگ
صدمات ناشی از اشتباهات کاربر
ایرادهای ایجادشده به دلیل نفوذ مواد شیمیایی و هر نوع مایع
مشکلات نرم افزاری
باز شدن، تعمیر یا سرویس دستگاه توسط افراد غیر مجاز و در مراکز خارج از شرکت گارانتی

طرز استفاده از گارانتی ساعت هوشمند

پس از اینکه از عدم وجود شرایط فوق در ساعت هوشمند خود اطمینان حاصل کردید و دستگاه شما واجد شرایط گارانتی بود، حال می‌توانید از گارانتی ساعت هوشمند خود استفاده کنید. در مرحله بعد پس از هماهنگی و برقراری تماس با گارانتی خود، با مدارکی که گارانتی ذکر کرده است؛ مانند فاکتور خرید، جعبه گوشی و کارت گارانتی به مراکز خدمات پس از فروش آن مراجعه کنید. در نهایت ساعت هوشمند شما توسط کارشناسان بررسی می‌شود تا از شرایط گارانتی مطمئن شوند. در صورت عدم وجود مشکل بازه زمانی به شما اعلام می‌شود تا ساعت هوشمند شما را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کنند.

مزایای خرید ساعت هوشمند از کالاتیک

مزایای خرید ساعت هوشمند از کالاتیک

کالاتیک همراه تلاش می‌کند تا با ارائه هر چه بهتر خدمات به مشتریان خود موجب جلب رضایت آن‌ها شود؛ بنابراین شما می‌توانید بهترین ساعت هوشمند موردنظر خود را با قیمتی مناسب به همراه اطمینان کامل از اصالت کالا و گارانتی‌های معتبر از کالاتیک خریداری کنید.

سخن آخر

در این مقاله از کالاتیک تلاش کردیم تا به هر آنچه باید درباره گارانتی ساعت هوشمند بدانید بپردازیم و تمامی سؤالات شما را پیرامون گارانتی ساعت هوشمند پاسخ دهیم. با توجه به اینکه گارانتی مسئله مهمی برای خرید ساعت محسوب می‌شود باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. سؤالات خود را درباره گارانتی پوشیدنی هوشمند با ما در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول

آیا لوازم جانبی همراه ساعت هوشمند جزو گارانتی محسوب می‌شوند؟

خیر. معمولاً لوازم جانبی مانند آداپتور و کابل شارژ شامل گارانتی نخواهند شد.

میانگین طول عمر یک ساعت هوشمند چقدر است؟

در خوش‌بینانه‌ترین حالت و اطمینان کامل از خوش‌ساخت بودن آن معمولاً تنها 2 تا 3 سال دوام خواهند داشت.

آیا گارانتی ساعت هوشمند را تعمیر می‌کند؟

بسته به این که از چه شرکت گارانتی خرید خود را انجام دادید و اینکه آیا مشکل به وجود آمده جزو گارانتی و شرایط آن محسوب می‌شود یا خیر، جواب این سؤال متفاوت خواهد بود.

گارانتی معتبر ساعت هوشمند کدامند؟

شرکت‌های گارانتی معتبر زیادی وجود دارند که ساعت های هوشمند را با توجه به برند آن‌ها پشتیبانی می‌کنند و خدمات پس از فروش را به کاربران ارائه می‌دهند. کالاتیک همیشه با معتبرترین گارانتی ها سبد خرید خود را تکمیل می‌کند و شما می‌توانید با اطمینان خاطر محصولات موردنظر خود را از کالاتیک خریداری کنید.

از کجا بفهمم گارانتی ساعت هوشمند من معتبر است؟

چندین روش برای استعلام گارانتی ساعت هوشمند وجود دارد:

1. مراجعه به سامانه جامع گارانتی با آدرس irangs.ir

2. شماره گیری کد دستوری #7777*4*

3. مراجعه به وب سایت رسمی گارانتی.

اگر ساعت هوشمندم را تعمیر کرده باشم آیا بازهم امکان استفاده از گارانتی آن وجود دارد؟

باز شدن، تعمیر یا سرویس دستگاه توسط افراد غیر مجاز و در مراکز خارج از شرکت گارانتی می‌تواند جزو مواردی باشد که گارانتی را ابطال خواهد کرد.

تا چه زمانی می‌توانم از گارانتی ساعت هوشمند خود استفاده کنم؟

با توجه به اینکه از چه گارانتی پوشیدنی هوشمند خود را خریداری می‌کنید بازه زمانی تحت خدمات گارانتی بودن دستگاه متفاوت خواهد بود؛ اما می‌تواند از 6 تا 24 ماه باشد.

اصالت کالا چه فرقی با گارانتی دارد؟

اصالت کالا توسط فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید، بابت اطمینان از اصل بودن کالا به شما داده می‌شود؛ اما گارانتی تعهدی است که برای ارائه خدمات پس فروش در یک بازه زمانی خاص ارائه خواهد شد. شرکت تضمین دهنده در صورت بروز مشکل برای کالا با توجه به شرایط گارانتی آن را تعمیر یا تعویض خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
آخرین مطالب

نظرات (5)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.
حسین | میهمان
20 آبان 1402

سلام رو ساعت هوشمندم قهوه ریخته تمیزش کردم خاموشش کردم بعد از چند ساعت که روشنش کردم صفحه تاریک نشون میده

یاشار فتحعلی زاده | کاربر
20 آبان 1402
درود بر شما
شما می‌تونید با خیال راحت، ساعت هوشمند مدنظرتون رو از کالاتیک خریداری کنید. ما محصولات رو از شرکت‌های معتبر تامین و عرضه می‌کنیم.
یاشار فتحعلی زاده | کاربر
20 آبان 1402

می‌تونید با مراجعه به شرکت ضمانت دهنده در مورد برگه گارانتی بپرسید. اصولا با اسکن شماره سریال دستگاه می‌تونن به شما در این زمینه کمک کنن.

مهدی موسوی | میهمان
20 آبان 1402

ببخشید گارانتی ساعت هوشمند برای سامسونگ چی خوبه؟

ثریا بابایی | میهمان
20 آبان 1402

سلام من گارانتی ساعت هوشمندم رو گم کردم باید چیکار کنم؟