آموزش استفاده از کد انتقال شارژ


کالاتیک
نظرات 2
content-main-img
انتقال شارژ یکی از اقدامات مهمی است که اپراتورهای مختلف برای کمک به مشترکین خود در شرایط اضطراری ارائه داده‌اند

هریک از اپراتورها روش‌های مختلفی برای انتقال شارژ در اختیار کاربران قرار می‌دهند که اصلی‌ترین و سریعترین آن‌ها انتقال شارژ از طریق کد دستوری است. به این ترتیب با وارد کردن کد دستوری مربوط به اپراتور موردنظر به راحتی می‌توانید برای دوستانتان انتقال شارژ انجام دهید یا از دیگران درخواست شارژ کنید.

بر همین اساس در این مقاله قصد داریم به معرفی کد دستوری انتقال شارژ در ایرانسل، همراه اول، رایتل و شاتل موبایل و روش انتقال شارژ در اپراتورهای مختلف بپردازیم و باهم به پاسخی برای چگونه شارژ انتقال دهیم برسیم. لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.
 

خرید انواع گوشی موبایل

کد انتقال شارژ همراه اول

شرکت همراه اول یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سیمکارت در کشور به شمار می‌آید که سیمکارت‌های دائمی و اعتباری عرضه می‌کند و افراد بسیاری در سراسر کشور در حال استفاده از خدمات این اپراتور هستند. یکی از خدمات ارائه‌شده توسط همراه اول انتقال شارژ از طریق این اپراتور است که تنها با استفاده از کد دستوری کاربران را قادر می‌سازد برای دیگران انتقال شارژ انجام دهند.

کد انتقال شارژ در اپراتورهای مختلف

انتقال شارژ از طریق سیمکارت‌های دائمی و اعتباری برای مشترکین سیمکارت‌های اعتباری قابل انجام است. به طور کلی دو روش انتقال شارژ همراه اول وجود دارد. برای مثال می‌توانید از طریق اپلیکیشن همراه من یا وب سایت این برنامه انتقال شارژ را انجام دهید، اما ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشید؛ بنابراین بهترین روش انتقال شارژ از طریق کد دستوری انتقال شارژ همراه اول بر اساس مراحل زیر است. این روش برای انتقال شارژ همراه اول از طریق سیمکارت اعتباری به اعتباری و دائمی به اعتباری امکان‌پذیر است با این تفاوت در انتقال شارژ دائمی به اعتباری باید کد دستوری #142*10* را شماره‌گیری کنید.

برای انتقال شارژ همراه اول از سیمکارت دائمی کافی است #141*10* را شماره‌گیری کنید. پس از شماره‌گیری کد از شما درخواست می‌شود شماره طرف مقابل را وارد کنید. در این مرحله از شما خواسته می‌شود مبلغ موردنظر را که مضربی از 10,000 ریال تا 100,000 ریال است را وارد کنید. اکنون با شماره‌گیری 1 در کادر مربوطه مبلغ درخواستی شما از حساب شما کسر شده و برای مشترک مدنظرتان ارسال خواهد شد.

کد انتقال شارژ همراه اول


قوانین انتقال شارژ در سرویس اعتباری همراه اول

برای انتقال شارژ در سرویس همراه اول به نکات زیر توجه کنید:

  • درصورت انتقال اعتبار، شخصی که شارژ را دریافت کرده باید ظرف ۹۰ روز از این اعتبار استفاده کند.
  • اگر از مشترکین دائمی یا اعتباری همراه اول هستید، سقف انتقال اعتبار برای شما ۵۰۰،۰۰۰ ریال در ماه است.
  • اگر قصد انتقال در سرویس همراه ال را دارید، بهتر است بدانید که انجام این کار نیازی به فعال‌سازی ندارد. یعنی نیازی به ارسال یا شماره‌گیری کد یا ثبت درخواست ندارید.
  • این سرویس نیازی به استفاده از رمز ندارد و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کند.

کد انتقال شارژ ایرانسل

همانطور که می‌دانید ایرانسل یکی از شرکت‌های خدمات ارتباطی است که در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های ایران قرار داد. این شرکت به عنوان یکی از رقبای قدر همراه اول همواره برای ارائه خدمات جدید به مشترکینش تلاش می‌کند. یکی از این خدمات انتقال شارژ یا سرویس خط به خط است که روش‌های مختلفی مانند پیامک، اپلیکیشن ایرانسل من و کد دستوری وجود دارد. از میان همه این‌ها کد دستوری بهترین شیوه به شمار می‌آید.

برای استفاده از این سرویس به یک رمز انتقال شارژ نیاز خواهید داشت. با شماره‌گیری یکی از کدهای دستوری #142* قادر به تعیین رمز 4 رقمی خط به خط برای خود خواهید بود. به این صورت که ابتدا کد دستوری #142* را شماره‌گیری کرده و از میان گزینه‌های پیش رو، خط به خط را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه از شما خواسته می‌شود ابتدا شماره ملی و بعد از آن شماره شناسنامه خود را وارد کنید. در نهایت می‌توانید در کادری که به شما نمایش داده می‌شود رمز 4 رقمی مدنظرتان را وارد کرده و گزینه تایید را بزنید. شایان ذکر است که انتقال شارژ ایرانسل به ایرانسل بدون رمز امکان‌پذیر نیست.

کد انتقال شارژ ایرانسل

اکنون برای انتقال شارژ تنها کافی است کد #1*142* را مجددا شماره‌گیری کنید. در صفحه پیش رو شماره مقصد را وارد کرده و سپس مبلغ موردنظر را ثبت کنید. در این قسمت نیاز است رمز خود را وارد کنید. در انتها اپراتور از شما می‌خواهد به نشانه تایید عدد 1 را وارد کنید.

نحوه انتقال شارژ

انتقال شارژ ایرانسل از طریق پیامک

در یک پیام کوتاه، «شماره تلفن دریافت‌کننده اعتبار»، «مبلغ اعتبار مورد نظر (به ریال)» و «شماره رمز 4 رقمی انتقال اعتبار» را بدون افزودن هرگونه فاصله یا حرفی و در حالی که با علامت: از هم جدا شده‌اند، به سرشماره 1112 ارسال کنید.

انتقال شارژ با اپلیکیشن ایرانسل من

هنگامی که اپلیکیشن ایرانسل من را باز می‌کنید، در انتهای صفحه اصلی گزینه‌ای با عنوان شارژ برای دیگران وجود دارد که با انتخاب آن وارد سرویس خط‌به‌خط می‌شوید. سپس شماره تلفن همراه مورد نظر و مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید.

کد انتقال شارژ رایتل به رایتل

همانطور که متوجه شدید، اکثر اپراتورها از سرویس خط به خط یا انتقال شارژ برخوردارند. رایتل نیز به عنوان یکی از اپراتورهای معتبر ایران، این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا در مواقع ضروری بتوانند برای دیگران شارژ انتقال دهند. انتقال شارژ رایتل از طریق کد دستوری امکان‌پذیر خواهد بود. برای انتقال شارژ رایتل به رایتل به شیوه زیر عمل کنید:

ابتدا کد دستوری را #133* را شماره‌گیری کرده و روی گزینه تماس کلیک کنید. سه گزینه به شما نمایش داده می‌شود که اولین گزینه انتقال اعتبار است که با وارد کردن عدد 1 باید این گزینه را انتخاب کنید. سپس رمز عبوری که مشخص کرده‌اید را وارد کنید. در این مرحله شماره رایتل مقصد را وارد کنید. در گام بعدی مبلغ مورد نظر را که باید مضربی از 1000 باشد وارد کنید.

سقف انتقال شارژ در سرویس رایتل چه مقدار است؟

برای انتقال اعتبار در رایتل باید میزان مشخصی از اعتبار را در نظر بگیرید. به عنوان مثال مبلغ قابل انتقال در ترکنش بین ۱۰۰۰۰ ریال تا ۱۰،۰۰۰۰ ریال است همچنین در هر روز می‌توانید تا سقف ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال انتقال دهید.
نکته مهمی که قبل از انتقال اعتبار رایتل باید در نظر بگیرید این است که پس از انتقال مبلغ موردنظر، ۵،۰۰۰ ریال برای شما باقی بماند.

سقف انتقال شارژ در سرویس رایتل چه مقدار است؟

مقاله مرتبط:

     معرفی کدهای دستوری بسته‌ های نامحدود رایتل

     معرفی کدهای دستوری بسته‌‌های نامحدود ایرانسل

     معرفی کدهای دستوری بسته‌ های نامحدود همراه اول

کد انتقال شارژ شاتل موبایل

درست مانند دیگر اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات سیمکارت، اپراتور شاتل موبایل نیز این امکان را به کاربران خود می‌دهد که برای اشخاص دیگر شارژ انتقال دهند. اما گفتنی است که شاتل موبایل برخلاف اپراتورهای دیگر کد دستوری خاصی برای انتقال شارژ در نظر نگرفته است. با این حال با روشی که در سایت شاتل موبایل به آن اشاره شده است، می‌توانید با ورود به سایت و سپس به قسمت مدیریت حساب اینترنتی خود شوید. اکنون در بخش انتقال اعتبار اطلاعاتی که از شما می‌خواهد را وارد کنید تا بتوانید برای شخص مقابل انتقال شارژ انجام دهید.

سخن آخر

انتقال شارژ یکی از خدمات پرکاربردی است که اپراتورهای مختلف در اختیار مشترکین قرار داده‌اند. استفاده از کد دستوری یکی از بهترین روش‌های انتقال شارژ برای دوستانتان است که در این مقاله تلاش کردیم به بهترین شکل به آن بپردازیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود و بتوانید در مواقع ضروری به دوستانتان کمک کنید.

پرسش‌های متداول

کد انتقال خط به خط ایرانسل چیست؟

برای استفاده از سرویس خط به خط ایرانسل تنها کافی است کد دستوری #1*142* را شماره‌گیری کنید.

کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول کدام است؟

برای انتقال شارژ از سیمکارت دائمی به اعتباری باید کد دستوری #142*10* را شماره‌گیری کنید. اگر سیمکارت شما اعتباری است می‌توانید کد #141*10* را وارد کرده و انتقال شارژ انجام دهید.

برای انتقال شارژ شاتل موبایل چه روشی را توصیه می‌کنید؟

برای انتقال شارژ شاتل موبایل می‌توانید با مراجعه به سایت و پنل کاربری وارد قسمت انتقال اعتبار شده و از این طریق انتقال شارژ را برای شماره موردنظرتان وارد کنید.

چگونه با کد دستوری رایتل شارژ انتقال دهم؟

برای انتقال شارژ از طریق اپراتور رایتل می‌توانید کد انتقال شارژ #133* را شماره‌گیری کرده و برای دیگران شارژ انتقال دهید.

در صورت فراموش کردن رمز انتقال شارژ همراه اول چه کنیم؟

همراه اول بر خلاف ایرانسل نیازی به رمز انتقال شارژ ندارد و بدون رمز انتقال شارژ همراه اول می‌توانید این کار را انجام دهید.

مبلغ انتقال شارژ چقدر است؟

در حال حاضر برای انتقال شارژ همراه اول می‌توانید از 1000 تومان تا 10000 تومان شارژ انتقال دهید و در ایرانسل از 100 تومان تا 1000 تومان امکان انتقال شارژ وجود دارد.

کد انتقال شارژ ایرانسل به همراه اول چیست؟

متاسفانه در حال حاضر امکان انتقال و دریافت شارژ از طریق اپراتورهای مختلف مانند ایرانسل به همراه اول وجود ندارد، اما می‌توانید از طریق سیمکارت ایرانسل برای همراه اول شارژ تهیه کنید.

خرید گوشی موبایل و لوازم جانبی

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
مطالب مرتبط

نظرات (2)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.
ناشناس | میهمان
20 آبان 1402

با عرض سلام
کد *133# اصلا فعال نیست لطفاً راهنمایی کنید چگونه از سیم کارت رایتل به سیم کارت همراه اول شارژ انتقال بدم

افشاری | میهمان
20 آبان 1402

سلام، ببخشید اصلا 133فعال نیست