زبان هر ملت ریشه در فرهنگ و طرز زندگی آنها دارد که بهترین روش برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف یادگیری زبان مرسوم و فعال آن کشور است. اکثر کشورها یک زبان واحد دارند و دیگر لهجه‌ها در گوشه کنار آن شکل می‌گیرند. امروز در این مقاله قصد داریم نگاهی به زبان اسپانیایی بیندازیم و بهترین برنامه‌ها برای یادگیری این زبان را به شما معرفی کنیم.

اسپانیا یکی از کشورهای توریستی بوده که در آن مناطق دیدنی بسیاری وجود دارد و هر ساله صدها مسافر به سمت این کشور می‌روند. علاوه بر جاذبه‌های توریستی، اسپانیا برای مهاجرت نیز در لیست کشورهای برتر قرار دارد. اگر قصد شناخت فرهنگ اسپانیا را دارید یا به فکر سفر به کشور اسپانیا هستید؛ احتمالا آشنایی با کلمات ساده اسپانیایی در حد رفع نیاز روزانه برای شما کافی باشد. اما اگر قصد مهاجرت داشته باشید، یادگیری زبان باید حتما در اولویت شما قرار گیرد زیرا برای تحصیل یا ادامه کار نیازمند ایجاد ارتباط قوی تری هستید و نیاز دارید زبان بومی را حتما بلد باشید.

با کالاتیک همراه باشید تا نگاهی به لیست بهترین برنامه‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی بیندازیم و در سریع‌ترین زمان ممکن زبان اسپانیایی را یاد بگیرید.

مشاهده لیست قیمت و خرید گوشی موبایل در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری زبان اسپانیایی

احتمالا شما هم سریال LACASA DE PAPEL یا خانه کاغذی را دیده‌اید. سریال بسیار معروفی که در کشور اسپانیا ساخته شده و توجهات را به سمت زبان و کشور اسپانیا منعطف کرده است. اگر با دیدن مجموعه خانه کاغذی علاقه‌مند به یادگیری زبان اسپانیایی شده‌اید، اپلیکیشن‌ها بهترین راه برای آموزش سریع و کوتاه‌مدت هستند. فهرستی از اپلیکیشن‌های معروف و معتبر در زمینه آموزش زبان اسپانیایی برای شما جمع آوری کرده‌ایم.

مقالات مرتبط:

   بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان ایتالیایی

   بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

 

اپلیکیشن دولینگو – Duolingo

دانلود اپلیکیشن دولینگو برای آموزش زبان اسپانیایی

دولینگو معتقد است برای آموزش زبان اسپانیایی به شما، تنها باید 5 دقیقه در روز وقت بگذارید. اما اگر نیاز دارید سریع‌تر به نحوه صحبت مردم اسپانیا مسلط شوید، کاملا واضح است که باید بیشتر وقت بگذارید و حتما پشتکار داشته باشید. اپلیکیشن Duolingo نیاز به هیچ پیش زمینه‌ای ندارد و اگر در مبتدی ترین سطح هم باشید، با این برنامه یادگیری بسیار آسان است. خواندن، نوشتن، تلفظ کلمات و هر موردی که برای یادگیری کامل یک زبان نیاز دارید؛ در دولینگو جمع ‌آوری شده است.

دولینگو ترکیبی از هوش مصنوعی و دستور زبانی طراحی کرده که سرعت و سطح مناسب شما را تشخیص می‌دهند و روند آموزش طبق سطح مناسب برای شما پیش می‌رود. دولینگو آموزشی به همراه بازی و سرگرمی برای مخاطبان خود فراهم کرده، مانند چالش‌های سرگرم کننده، بازی‌های دوستانه، جغد Duo و موارد دیگری که انگیزه را در سطح بالایی نگه می‌دارند. با کمک دولینگو مهارت‌های شما هر روز به سطح جدیدی می‌رسد پیشرفته‌تر خواهد شد. اپلیکیشن دولینگو برای یادگیری زبان اسپانیایی رایگان است و هزینه‌ای تحت عنوان اشتراک پرداخت نخواهید کرد.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن بابل – Babbel

دانلود اپلیکیشن بابل

برنامه بابل یکی از بهترین‌ها برای آموزش زبان اسپانیایی است. بابل حدود یک میلیون کاربر فعال دارد که برای یادگیری زبان‌های مختلف از این برنامه استفاده می‌کنند و 450 معلم در مجموعه بابل فعالیت دارند. دروس برنامه بابل حس و حال مکالمه‌های واقعی را شبیه سازی می‌کند در نتیجه اعتماد به نفستان برای مکالمات واقعی بیشتر می‌شود و استرس اولیه از بین می‌رود. برنامه بابل یک صدای شبیه سازی شده دارد که تلفظ درست کلمات را تکرار می‌کند تا مخاطب نحوه صحیح بیان کلمه را به یاد بسپارد.

با وجود این امکان دیگر نیازی به همراه برای مکالمه ندارید و تنها با کمک بابل لهجه شما تقویت می‌شود. بابل در ابتدا سطح زبان‌آموز را مشخص می‌کند و طبق میزان تسلط روی زبان اسپانیایی برنامه آموزشی مناسب را می‌چیند. در بابل شما دستور زبان نیز یاد می‌گیرید که شامل فعل، جمع، مفرد و تمام قواعد مورد نیاز برای نوشتن یا برای مکالمه است. در نظر داشته باشید برنامه بابل رایگان نیست و اشتراک ماهانه آن 12.95 دلار بوده که اکانت 6 ‌ماهه و 1 ‌ساله نیز موجود هستند. اکانت‌های طولانی مدت از تخفیفات ویژه‌ای برخوردارند.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن fluentU

بهتزین اپلیکیشن برای آموزش زبان اسپانیایی

برای یادگیری زبان اسپانیایی، برنامه fluentu یک دوره چهارده روزه رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد و در صورتی است که تا حالا در این سایت ثبت نام نکرده باشید. اپلیکیشن fluentu روش جالبی برای آموزش زبان اسپانیایی برگزیده که با دیگر برنامه‌های آموزشی متفاوت است. قسمت‌های معروف از فیلم سینمایی یا سریال‌های منتشر شده، برای تدریس در نظر گرفته شده و در عمق هرکدام نکاتی نهفته است. شاید برایتان سوال باشد که چگونه با استفاده از فیلم و ویدئو زبان یاد بگیریم؟ در ادامه استراتژی پشت این روش را توضیح می‌دهیم. فیلم‌ها پنجره‌ای رو به دنیای جدید هستند و گیرایی بالایی دارند.

حالا فرض کنید در تکه‌ای برش خورده از یک فیلم اسپانیایی، جمله‌ای می‌شنوید و ترجمه آن نیز نمایش داده می‌شود. حالا تلفظ را شنیده‌اید و معنی جمله نیز جلوی چشمان شماست. مغز سعی می‌کند ارتباط معنایی بین این دو را کشف کند. هر کلمه به همراه معنی، تلفظ درست و تصویر مربوطه در ذهن شما ثبت می‌شود. برنامه fluentu قطعاتی را انتخاب می‌کند که ساده باشند و به‌مرورزمان به سطوح پیشرفته‌تری می‌رسند. برای املای درست کلمات نیز بخش‌هایی در نظر گرفته شده و با کمک fluentu یادگیری زبان اسپانیایی آسان‌تر می‌شود. اشتراک ماهانه این برنامه 29.9 دلار در نظر گرفته شده و اشتراک سالانه آن 359.99 دلار است.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن ممرایز – Memrise

دانلود اپلیکیشن memrise برای زبان اسپانیایی

دوره‌های آنلاینی که این برنامه در نظر گرفته است، صحبت به زبان اسپانیایی عامیانه را به شما یاد می‌دهد. کلاس‌های آموزشی ممرایز کاملا رسمی هستند و برای یادگیری زبان اسپانیایی بسیار مناسب‌اند. مکالمه‌های ممرایز شما را در برابر گفت و گوهای بسیار طبیعی قرار می‌دهند و جملات پر تکراری که در‌ صحبت‌های روزمره استفاده می‌شوند، مثل درخواست برای غذا، آدرس پرسیدن، خرید کردن و ارتباط گرفتن با افراد و موارد دیگر همه در ممرایز به شما آموزش داده می‌شوند.

درس‌های ممرایز جمعا 3000 عدد از جدیدترین کلمات را در دل خود جای‌داده‌اند که از ساده‌ترین کلمات تا پیشرفته‌ترین آنها در بین کلمات موجود است. ممرایز یکی از بهترین برنامه‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی بوده که لغت نامه بسیار غنی و پر کاربردی را همراه خود دارد. اپلیکیشن ممرایز بالغ بر 10000 ویدئوی آموزشی دارد که از زبان مدرسان اسپانیایی است و زبان مادری خود را تدریس می‌کنند. قیمت اشتراک 3 ماهه برنامه ممرایز 24.99 دلار بوده اما اگر نیاز به استفاده دائمی دارید، باید 139.99 دلار پرداخت کنید و در این صورت دیگر نیازی به خرید دوباره اشتراک نیست.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن – Busuu

اپلیکیشن bussu برای آموزش زبان اسپانیایی

دوره‌های آموزشی Busuu کوتاه و بسیار کاربردی هستند. اگر دائما به زبان اسپانیایی نیاز ندارید و برای مدت کوتاهی باید این زبان را یاد بگیرید، Busuu یکی از بهترین برنامه‌ها برای آموزش زبان اسپانیایی است. دستور و قواعد زبان اسپانیایی هدف این برنامه نیست؛ تلاش بر این است که شما جملات مورد نیاز برای مکالمه روزمره را یاد بگیرید. درس‌های در نظر گرفته شده برای تعلیم زبان اسپانیایی به زبان آموزان برنامه Busuu مناسب برای سفر، کار و زندگی روزمره هستند.

120 میلیون کاربر فعال در این برنامه وجود دارند که با کمک اپلیکیشن Busuu زبان اسپانیایی یا زبان های مورد نیاز خود را یاد می‌گیرند. مدرسانی که مسئولیت آموزش را بر عهده دارند از بومیان اسپانیا هستند. اپلیکیشن Busuu معتقد است 22 ساعت آموزش و تعلیم تحت نظر این برنامه برابر است با 1 ترم آموزش در کالج‌های معتبری که زبان تدریس می‌کنند. امکان دانلود دوره‌ها وجود دارد و شما می‌توانید در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید، از درس‌های آفلاین استفاده کنید. برای خرید اکانت پریمیوم پلاس Busuu باید طی یک دوره سی روزه 6.95 دلار اشتراک بخرید و در صورتی که اشتراک تمدید نشود، دسترسی شما به دوره‌ها قطع خواهد شد.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن ماندلی – Mondly

دانلود اپلیکیشن ماندلی برای زبان اسپانیایی

این برنامه 33 زبان زنده موجود را پوشش می‌دهد و برای هر یک از زبان‌ها دوره آموزشی بخصوصی دارد. اپلیکیشن ماندلی به قدری ساده زبان اسپانیایی را درس می‌دهد که برای کودکان بالای 11 سال نیز قابل درک است و به راحتی متوجه مفاهیم دروس می‌شوند. برنامه Mondly دوره‌های مختلفی دارد و علاوه بر آموزش زبان، مهارت‌های شنیداری و دیداری شما نیز تقویت می‌شود. اپلیکیشن ماندلی در ابتدا از ساده‌ترین لغات برای مکالمات روزمره استفاده می‌کند و جایگاه درست کلمات را با استفاده از مکالمه‌های داخل برنامه آموزش می‌دهد.

ماندلی برای نشان دادن میزان پیشرفت شما، جدولی در نظر می‌گیرد و نسبت به مرحله‌هایی که رده کرده‌اید رتبه هفتگی یا ماهانه را نشان می‌دهد. ماندلی کاملا رایگان است و برای اکانت یا آموزش زبان اسپانیایی نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید. البته برای دسترسی به آرشیو کامل ماندلی و استفاده از دوره‌ها بدون هیچ محدودیتی، باید اشتراک ماهانه 9.99 دلاری را خریداری کنید. اپلیکیشن ماندلی از بهترین برنامه‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی است و در ده روز پایه‌های این زبان را به شما آموزش می‌دهد.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

سخن آخر

اگر قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارید، وقت را از دست ندهید زیرا با روزی 45 دقیقه می‌توانید در عرض سه ماه کاملا به این زبان مسلط شوید. شما می‌توانید از برنامه‌های معرفی شده که رایگان و پولی هستند کمک بگیرید و آموزش زبان اسپانیایی را شروع کنید.
اگر عازم سفر به اسپانیا هستید می‌توانید از برنامه Busuu بهره ببرید و کلمات ساده اما پر تکرار همچنین لازم برای مکالمه‌های روزانه را به ذهن بسپارید. اما اگر نیازمند قواعد و دستور زبانی کامل هستید، باید از Duolingo یا Mondly استفاده کنید تا زیر و بم زبان فارسی را در اختیار شما قرار دهند.

پرسش‌های متداول

بهترین برنامه برای یادگیری زبان اسپانیایی چیست؟

نمی‌توان یکی را به عنوان بهترین معرفی کرد و بقیه را نادیده گرفت؛ بسته به نیاز شما، هر برنامه مزایای خود را دارد.

کدام اپلیکیشن ها کامل ترین قواعد را برای دستور زبان اسپانیایی دارند؟

برنامه‌های دولینگو و ماندلی از کامل‌ترین دستور زبانی بهره می‌برند و آموزش در این برنامه‌ها همراه با سرگرمی و بازی است.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

شاخه‌ها