بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان ژاپنی


کالاتیک
نظرات 0
content-main-img

کشور ژاپن به عنوان یکی از ابرقدرت‌های قاره آسیا، امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای برای توریست‌ها و مهاجران خود فراهم کرده است که هر فردی را به سفر به کشور ژاپن ترغیب می‌کند. از امکانات رفاهی کشور ژاپن می‌توان به فروشگاه‌های عظیمی که در آن‌ها هر چیزی که نیاز داشته باشید به فروش می‌رسد اشاره کرد. اولین عامل برای خریدی ایده‌آل، دانستن زبان آن کشور برای برقراری ارتباط با فروشندگان آن مغازه یا فروشگاه است. جدای از آن، یکی از مواردی که باعث آسان‌تر شدن زندگی در یک کشور خارجی می‌شود، دانستن زبان و فرهنگ کشور مقصد است. به این منظور در مقاله حاضر قصد داریم لیستی از بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان ژاپنی را به شما معرفی کنیم تا با توجه به مشخصات برنامه و نیاز خود برنامه دلخواه را دانلود کنید و با استفاده از آن‌ها در طول روز دیگر نگران ارتباطات خود با دیگر افراد در کشور‌های مختلف نباشید.

مشاهده لیست قیمت و خرید گوشی موبایل در فروشگاه اینترنتی کالاتیک

بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان ژاپنی کدام است؟

برای یادگیری زبان ژاپنی توجه به نکاتی مانند سطح دانشی زبان‌آموز و تعیین هدف اصلی از خواندن زبان ژاپنی در روند یادگیری زبان بسیار مهم است. از دیگر عوامل مهم در یادگیری زبان ژاپنی، میزان زمان مطالعه شما در طول روز است. ممکن است به دلیل مشغله کاری یا خانوادگی، بازه زمانی منظمی برای یادگیری زبان نداشته باشید، در این صورت استفاده از اپلیکیشنی برای شما مناسب است که به صورت آفلاین یا بدون مشخص کردن محدوده زمانی به شما آموزش زبان ژاپنی دهد.

اگر یادگیری سریع و موثر برای شما از طریق مهارت شنوایی امکان‌پذیر است یا از طریق دیدن کلمات و تطبیق دادن حافظه تصویری و صوتی می‌توانید زبان ژاپنی را بهتر یاد بگیرید، توصیه‌ می‌شود با توجه به امکانات برنامه‌های معرفی شده یکی از اپلیکیشن‌های آموزش زبان ژاپنی مطابق با مهارت زبان‌آموزی خود را انتخاب کنید.

پس از مشخص شدن هدف شما از یادگیری زبان، تعیین سطح و بازه زمان مطالعه زبان ژاپنی در ادامه همراه کالاتیک باشید تا با لیستی از بهترین برنامه‌ها برای یادگیری زبان ژاپنی بیشتر آشنا شوید. می‌توانید از برنامه‌های معرفی شده به عنوان ابزار کمکی جهت تقویت دانش زبان ژاپنی خود استفاده کنید.

مقالات مرتبط 

بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان روسی

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی


1. برنامه آموزش زبان ژاپنی مناسب برای کودکان Learn Japanese by Mindsnacks

برنامه آموزش زبان ژاپنی Learn Japanese by Mindsnacks

تمرکز برنامه Learn Japanese by Mindsnacks بیشتر روی آموزش ساخت لغات ژاپنی است. این برنامه با شخصیت‌های کارتونی مختلف و سطوح متفاوت به شما زبان ژاپنی را آموزش می‌دهد. برنامه Learn Japanese by Mindsnacks دارای 800 کلمه و عبارت جدید است که از طریق بازی و محیطی پویا به شما آموزش می‌دهد. فضای آموزشی در برنامه پیش‌رو به صورتی طراحی شده که هر درس شامل 20 کلمه به همراه تلفظ بومی ژاپنی است و روزانه برای آموزش شما در نظر گرفته می‌شود. برنامه Learn Japanese by Mindsnacks رایگان است و امکان ارزیابی پس از هر دوره آموزشی وجود دارد.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Learn Japanese by Mindsnacks نسخه iOS

2. برنامه آموزش زبان ژاپنی imiwa

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی imiwa

imiwa دیکشنری کاربردی به زبان ژاپنی برای گوشی‌های هوشمند است. کار با ایمیوا به این صورت است که می‌توانید با کلیک روی کلمه موردنظر نحوه تلفظ آن را بشنوید. به علاوه با دیدن مثال‌هایی از کلمات در جملات، امکان درک بیشتر معنای واژگان در متن را نیز دارید. از دیگر قابلیت‌های ویژه برنامه imiwa وجود نمودار صرف افعال و دفترچه یادداشت برای پیگیری کلمات مورد علاقه است. از برنامه ایمیوا می‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید و شما می‌توانید این برنامه کاربردی آموزش زبان ژاپنی را از پلی استور دانلود کنید.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی imiwa نسخه iOS

3. اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی Obenkyo

دانلود برنامه آموزش ژاپنی Obenkyo

اوبنکیو (Obenkyo) بهترین برنامه برای یادگیری ساختار جمله است. آموزش در برنامه Obenkyo در دسته‌بندی‌های مختلف واژگان، قواعد دستوری، اعداد و اصطلاحات انجام می‌پذیرد. با این تقسیم بندی درون‌برنامه‌ای که برای یادگیری وجود دارد، آموزش زبان ژاپنی آسان‌تر می‌شود. نکته جالب در مورد برنامه Obenkyo این است که در برخی از تمرین‌ها از شما خواسته می‌شود که با دستخط خود جواب دهید؛ همین امر باعث تقویت مهارت نوشتاری و زیبا و خوانا نویسی شما کمک می‌کند. همین حالا برنامه کاربردی Obenkyo را از پلی استور دانلود کنید.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Obenkyo نسخه اندروید

4. برنامه آموزش زبان ژاپنی Takoboto

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Takoboto

اپلیکیشن Takoboto بهترین برنامه برای یادگیری زبان ژاپنی به صورت روزمره است و یکی از بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان ژاپنی محسوب می‌شود. این برنامه به صورت آفلاین هم در اختیار کاربران قرار دارد و کلمات ژاپنی را در هر زمان و هر شرایطی که باشید می‌توانید جستجو و استفاده کنید. برنامه تاکوبوتو به صورت انگلیسی هم ترجمه لغات را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین با ارائه مثال‌هایی به شما در درک بهتر لغات کمک می‌کند. اگر کلمات خاصی را یافتید که در امور روزمره به کمک شما می‌آید می‌توانید آن‌ها را به صورت فلش کارت درآورده و همیشه استفاده کنید.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Takoboto نسخه اندروید

5. برنامه آموزش زبان ژاپنی Busuu

دانلود برنامه Busuu

برنامه Busuu مناسب برای زبان آموزان مبتدی و متوسط است و هر روز 10 دقیقه به شما آموزش زبان ژاپنی می‌دهد. این برنامه علاوه بر واژگان، گرامر، تلفظ و مکالمه و اصطلاحات رایج نیز آموزش می‌دهد؛ همچنین امکان شخصی سازی زمان‌بندی برنامه آموزشی در طول روز نیز وجود دارد؛ بنابراین اگر شاغل هستید یا زمان کافی برای رفتن به کلاس زبان ندارید، برنامه Busuu را نصب کنید و از امروز به صورت مداوم زبان ژاپنی را یاد بگیرید. برنامه پیش رو به صورت رایگان قابل استفاده است؛ اما برای دسترسی به امکانات بیشتر می‌توانید اشتراک درون برنامه‌ای تهیه کنید و در ایران نیز می‌توانید اشتراک آن را خریداری کنید.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Busuu نسخه اندروید

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Busuu نسخه iOS

6. برنامه آموزش زبان ژاپنی Anki

دانلود برنامه Anki

Anki بهترین برنامه آموزش زبان ژاپنی است که از فلش کارت برای آموزش زبان ژاپنی استفاده می‌کند. این برنامه با روند تکرار مطالب آموزشی سعی می‌کند آن‌ها را در طولانی مدت در حافظه شما ثبت ‌کند. برنامه Anki با امتیاز 4.5 در گوگل پلی و بیش از 10 میلیون دانلود به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد. برنامه پیش‌رو در دو نسخه اندروید و iOS در دسترس کاربران است. شما می‌توانید در هر جا و هر زمان که بخواهید زبان ژاپنی را با استفاده از برنامه آنکی به راحتی یاد بگیرید.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Anki نسخه اندروید

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی Anki نسخه iOS

7. برنامه آموزش زبان ژاپنی renshuu

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی renshuu

برنامه renshuu مناسب برای تمام سطوح با استفاده از بازی‌های کلمه محور، زبان ژاپنی را به شما آموزش می‌دهد. دستورالعمل برنامه رنشو آموزش مفهوم واژگان و گرامر است و در پایان هر آموزش شما را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. بزرگ‌ترین مزیت استفاده از برنامه renshuu تنظیمات متنوع آن است؛ شما می‌توانید به صورت دلخواه در قالب فلش کارت، جدول کلمات متقاطع یا تمرین جملات از طریق بازی‌های نوشتاری به یادگیری بپردازید. نکته جالب در این برنامه قابلیت دریافت بازخورد از سمت اساتید آموزش زبان ژاپنی است که بر فرایند یادگیری شما نظارت می‌کنند.

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی renshuu نسخه اندروید

دانلود برنامه آموزش زبان ژاپنی renshuu نسخه iOS

سخن آخر

همان‌طور که در ابتدا گفته شد؛ ژاپن بهترین کشور در آسیا برای توریست‌ها و مهاجران از لحاظ امکانات رفاهی و گردشگری است. برای ارتباط موثر با بومیان این کشور لازم است زبان ژاپنی را فراگیرید؛ اما گاهی اغلب افراد به علت مشغله کاری یا شخصی امکان رفتن به کلاس آموزشی را ندارند پس ناچار هستند به صورت خودآموز زبان ژاپنی را یاد بگیرند. به این منظور می‌توانید از بهترین برنامه‌های آموزش زبان ژاپنی که در مقاله بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان ژاپنی به معرفی آن‌ها پرداختیم استفاده کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن زبان ژاپنی را یاد بگیرید.

پرسش‌های متداول

بهترین برنامه رایگان آموزش زبان ژاپنی کدام است؟

در بین برنامه‌های معرفی شده اپلیکیشن Obenkyo بهترین برنامه برای آموزش قواعد دستوری و کلمات کاربردی در زبان ژاپنی است. با کمک این برنامه می‌توانید اصطلاحات رایج و ضروری در زبان ژاپنی را در کمترین زمان ممکن و با تلفظ صحیح یاد بگیرید.

آیا امکان یادگیری زبان‌ ژاپنی به صورت خود‌آموز وجود دارد؟

متناسب با شرایط زندگی هر فرد فرایند یادگیری زبان خارجی متفاوت است. توصیه می‌شود علاوه بر برنامه‌ها برای یادگیری زبان ژاپنی از منابع دیگری مثل کتاب، پادکست، مدرس زبان، دوره‌های آنلاین و ویدئوهای یوتیوب نیز استفاده کنید تا روند پیشرفت و یادگیری زبان ژاپنی شما سریع‌تر صورت گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
آخرین مطالب

نظرات (0)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.