بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی


کالاتیک
نظرات 0
content-main-img

یادگیری همواره یکی از سرگرمی‌های جالب برای انسان بوده و هر فردی نسبت به علایق خود به دنبال فرا گرفتن علم و مهارت‌های جدید است. هریک از ما برای ارتباط با دیگر در طول زندگی خود حداقل یک زبان را یاد می‌گیریم؛ اما برخی از ما به دلایل مختلف مانند حرفه و کار یا حتی علاقه به فرهنگ‌های مختلف شروع به یادگیری زبان جدیدی می‌کنند.

روش‌های مختلفی نیز برای یادگیری زبان وجود دارد که یکی از آن‌ها یادگیری زبان از طریق اپلیکیشن ها و برنامه های آموزش زبان است. برای مثال اگر می‌خواهید زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ اپلیکیشن‌هایی که فهرستی از آن‌ها را در این مقاله آورده‌ایم. پس همراه با کالاتیک باشید تا بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی را با یکدیگر مرور کنیم. علاوه برنامه های آموزشی، شما می‌توانید از دیکشنری معتبری که در انتهای مقاله معرفی می‌کنیم نیز استفاده کنید.

فهرست بهترین برنامه های آموزش زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در کشور ایران بوده و در چندین سال اخیر نیز مهاجرت به ترکیه یا سفرهای تفریحی رو به افزایش بوده است. به همین منظور قصد داریم در این مسیر همراه شما باشیم و بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی را به شما معرفی کنیم تا به راحتی این زبان را فرا بگیرید. با یادگیری زبان یک کشور می‌توانید با فرهنگ و آداب رسوم آن‌ها آشنا شوید.

کشور ترکیه برنامه‌های زیادی برای صنعت گردشگری خود طراحی کرده و به همین منظور اگر شما به زبان انگلیسی نیز مسلط باشید، می‌توانید در ترکیه به راحتی از خدمات و امکانات بهره‌مند شوید. اما اگر قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشید، دیگر زبان انگلیسی برای شما کافی نیست، باید حتما زبان اصلی آن کشور را فرا بگیرید و کاملا به آن مسلط باشید. برای آموزش زبان ترکی استانبولی چندین اپلیکیشن به شما معرفی می‌کنیم که به راحتی می‌توانید با نصب نسخه سازگار با سیستم عامل تلفن همراهتان، می‌توانید از آن بهره ببرید.

مقالات مرتبط

بهترین برنامه‌ ها برای یادگیری زبان آلمانی

بهترین برنامه ها برای یادگیری زبان روسی

در این فهرست ابتدا اپلیکیشن های معروف را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم و پس از آن به سراغ برنامه های دیگر می‌رویم. در انتها نیز یکی از بهترین دیکشنری های زبان ترکی استانبولی را معرفی می‌کنیم.

اپلیکیشن بابل - Babbel

دانلود اپلیکیشن بابل

برنامه آموزشی Babbel یا بابل، یکی از بهترین‌ها در حوزه آموزش زبان ترکی استانبولی است که روش های مختلفی را برای یادگیری زبان در اختیار شما می‌گذارد. علاوه بر تدریس، اپلیکیشن بابل دستور زبان ترکی را به شما یاد می‌دهد. در صورتی که به دستور زبانی مسلط باشید مکالمه و صحبت های روزمره از تجربه‌ی سخت، تبدیل به امری آسان می‌شود. طرز تلفظ صحیح کلمات نیز در دوره های آموزشی برای شما فراهم شده که با این امکان شما به لغتنامه مورد نیازتان را هر لحظه در دسترس دارید.

یکی از امکانات جالب این برنامه، تشخیص نوع تلفظ شماست که با این ویژگی بدون نیاز به شخص دیگری قدرت مکالمه و نحوه بیان کلماتتان تقویت می‌شود. اپلیکیشن بابل به جز زبان ترکی استانبولی از زبان های دیگری مانند انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و غیره را پشتیبانی می‌کند. باید در نظر داشته باشید اپلیکیشن Babbel که برای آموزش زبان ترکی است، رایگان نیست و برای اشتراک ماهانه باید 12.95 دلار در دوره های سی روزه پرداخت کنید. البته اکانت شش ماهه و یکساله آن دارای تخفیفات ویژه‌ای است که با خرید آن به شما تعلق میگیرد. شما می‌توانید با استفاده از لینک های زیر آن را دانلود کنید.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن ماندلی - Mondly

بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان ترکی

ماندلی دومین برنامه برتر برای آموزش زبان ترکی استانبولی بوده و بر خلاف برنامه بابل، رایگان است. این اپلیکیشن دوره های مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مهارت گفتاری و همچنین شنیداری را تقویت می‌کند. البته برای دسترسی به تمام بخش های برنامه باید از اشتراک آن استفاده کنید که با خرید آن دسترسی به تمام دوره ها و امکانات فراهم می‌شود. قیمت اکانت VIP ماندلی 9.99 بوده که خریدنش الزامی نیست. ماندلی در یک دوره ده روزه زبان ترکی مبتدی را به شما یاد می‌دهد و میزان پیشرفتتان نیز قابل مشاهده است.

جدولی که برای پیشرفت شما در نظر گرفته شده بر اساس رتبه و امتیازهایی که کسب کرده‌اید میزان ارتقا و پیشرفت را نشان می‌دهد. احتمالا خریدن اشتراک برنامه بابل برای کشور ایران کمی سخت و دردسرساز باشد زیر نیاز به تبدیل ارز داریم. در نتیجه اگر با این مشکل مواجه هستید از ماندلی کمک بگیرید و هر چه زودتر زبان ترکی استانبولی را فرا بگیرید. نسخه وب ماندلی نیز در دو نوع رایگان و اشتراکی در دسترس است.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن Busuu

دانلود اپلیکیشن busuu

برنامه های زیادی برای آموزش زبان ترکی استانبولی وجود دارد اما اپلیکیشن Busuu تفاوت جالبی با دیگر برنامه های آموزشی دارد. این برنامه برای توریست ها طراحی شده و دوره آموزشی موجود، بر پایه تعلیم گردشگران ساخته شده است. اپلیکیشن Busuu اصطلاحات روزمره ای که احتمالا در مکالمه به آن نیاز پیدا می‌کنید را به شما یاد می‌دهد و تلفظ درست آن‌ها نیز برای مقایسه با گفته خودتان موجود است.

تمامی عباراتی که برای سفر ضروری است؛ مانند پرسیدن آدرس هتل، نزدیک‌ترین رستوران، محل تفریح، پرس و جوی آدرس مکان مورد نظر و موارد دیگر می‌شود. با یادگیری این عبارت ها بدون نیاز به فراگرفتن کل دستور زبانی می‌توانید احتیاج موقتی خود را برطرف کنید. برای دسترسی به ابزارهایی که اپلیکیشن Busuu در اختیارتان قرار می‌دهد باید اشتراک ماهانه را خریداری کنید و در این حالت تمامی امکانات برنامه برای شما فعال خواهد شد.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن TurkishClass 101

اپلیکیشن turkishclass101 برای یادگیری زبان ترکی

در برنامه‌های قبلی که معرفی کردیم، کمی چاشنی بازی و سرگرمی نیز وجود داشت و شما امکان یادگیری از طریق حل کردن پازل یا موارد دیگر را داشتید. اما در اپلیکیشن TurkishClass 101 آموزش زبان ترکی استانبولی با فایل‌های صوتی و ویدیویی مدرسین انجام می‌شود و جنبه سرگرمی کمتر در آن مشهود است. با کمک ویدیوهای آموزشی ارتباط چشمی با مدرس برقرار می‌شود و تمرکز بر روی آموزش بیشتر خواهد بود. در نتیجه یادگیری بهینه‌تری را تجربه خواهید کرد و در مدت زمان کوتاه‌تری به زبان ترکی استانبولی تسلط کاملی پیدا می‌کنید.

تایم فایل های صوتی و تصویری بین 3 تا 15 دقیقه است و شما می‌توانید در هنگام رانندگی یا پیاده روی ویس های ضبط شده را گوش کنید و لذت ببرید. فایل های ویدیویی این برنامه در هر قسمت یک تمرین با توجه به سطح شما ارائه می‌دهد و جواب این تمرین در قسمت بعدی وجود دارد. اگر نگران هستید که کلمات از خاطر شما پاک شوند، لیستی از فلش کارت‌ها دریافت می‌کنید و با کمک آن کلمات با تصاویر در خاطر شما ثبت می‌شوند.

اپلیکیشن TurkishClass 101 به شما چهار نوع حساب کاربری ارائه میکند که در اکانت پریمیوم پلاس، معلم اختصاصی برای هر کاربر در نظر گرفته می‌شود و آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت یک به یک است. همچنین یک برنامه هفتگی برای مخاطب طراحی می‌شود تا از این طریق تکالیف و پیشرفت‌های زبان آموز پیگیری شود.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن ممرایز – Memrise

دانلود اپلیکیشن ممرایز

ممرایز برای آموزش زبان ترکی استانبولی، در ابتدا دایره لغات کاربران را گسترش می‌دهد و سپس به سراغ قواعد و دستور زبان می‌رود. اپلیکیشن ممرایز معتقد است که روش خود برترین روش برای آموزش زبان ترکی استانبولی بوده و این ادعا کاملا درست است. زیرا برای یادگیری هر زبانی، در مرحله اول شما باید بتوانید کلمات پر مصرف را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. یادگیری قواعد از سخت‌ترین بخش های دستور زبانی است و ممکن است زمان زیادی را درگیر کند.

در مرحله بعدی زمانی که روی کلمه ها و اصطلاحات مسلط شدید، فعل و دستور زبانی را یاد می‌گیرید و پیش زمینه کلمات در ذهن شما ثبت شده است. حالا فقط آن‌ها را در کنار یکدیگر می‌چینید و فعل درست را در انتهای عبارت قرار می‌دهید. Tebrikler! türkçe öğrendin: تبریک میگم! ترکی یاد گرفتی

از خدمات جالب ممرایز می‌توان به نسخه آفلاینی اشاره کرد که این دستگاه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. می‌توانید فایل‌های آموزش زبان ترکی استانبولی را دانلود کنید و بدون نیاز به اینترنت به راحتی آموزش خود را جلو ببرید. ممرایز یکی از بهترین برنامه های یادگیری زبان ترکی استانبولی است که با کمک پازل و قسمت‌های جذاب موجود در برنامه، از آموختن خسته نخواهید شد. اپلیکشین ممرایز رایگان است اما برای دسترسی کامل به تمام بخش‌های برنامه می‌توانید اشتراک ماهانه یا دائمی خریداری کنید. قیمت در نظر گرفته شده برای سه ماه اشتراک 24.99 دلار و حساب کاربری دائمی ممرایز، 139.99 دلار است و با یک بار خرید دیگر نیازی به تمدید آن نخواهید داشت.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن دولینگو – Duolingo

آموزش زبان ترکی با نصب دولینگو

دولینگو یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های یادگیری و زبان است. دولینگو زبان‌های زیادی را پشتیبانی می‌کند و می‌توان با کمک آن در راستای ارتقای مهارت‌های خود تلاش کرد. این اپلیکیشن در زمینه لغات بسیار خوب عمل کرده و دامنه لغات گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. اگر می‌خواهید اپلیکیشن ممرایز را جایگزین کنید، بهترین گزینه پیشروی شما دولینگو است. دولینگو هر دو را به شما یاد می‌دهد، کلمات و اصطلاحات به همراه دستور زبانی برای مکالمات روزمره که کاربرد زیادی دارد.

دولینگو اپلیکیشن رایگانی است که بدون هیچ هزینه‌ای زبان ترکی استانبولی را به شما آموزش می‌دهد. این آموزش با کمک پازل، فلش کارت، تصحیح تلفظ شما و موارد دیگر تکمیل می‌شود و باعث شده تا مخاطبان از یادگیری خسته نشوند. البته با پرداخت اشتراک می‌توانید مدت زمان طولانی‌تری از این برنامه استفاده کنید. دولینگو در روز فقط به پنج دقیقه زمان نیاز دارد تا آموزش زبان ترکی استانبولی را همراه شما پیش ببرد.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن ایتالکی – Italki

بهترین برنامه برای آموزش زبان ترکی استانبولی

اگر نیاز به آموزش تخصصی در یک زمینه دارید، اپلیکیشن ایتالکی مناسب شماست. در این برنامه شما می‌توانید مشخص کنید در چه زمینه‌ای به کمک نیاز دارید و برای مثال اگر در جمله‌بندی به مشکل خورده‌اید، مسئله را مطرح می‌کنید و ایتالکی به شما کمک می‌کند. به علاوه برای مشکل شما دوره آموزشی نیز وجود دارد که باید برای دریافت دوره‌ها هزینه پرداخت کنید.

اپلیکیشن ایتالکی برای آموزش زبان فهرستی از استادان فعال و دوره‌های آموزشی به شما نشان می‌دهد. در کنار نام هر دوره نام مدرس و قیمت دوره وجود دارد و می‌توانید دوره مورد نظر را بر اساس قیمت یا استاد انتخاب کنید. خود اپلیکیشن ایتالکی هیچ هزینه‌ای ندارد؛ نصب و ساخت اکانت در آن رایگان است. اما برای خرید هر دوره باید مبلغ مشخص شده را بپردازید تا امکان استفاده از دوره برای شما فراهم شود. قیمت دوره ها بین 4 دلار تا 20 دلار متغیر بوده و میانگین آن ده دلار است.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن دراپس – Drops

اپلیکیشن drops برای آموزش زبان ترکی

یادگیری انتهایی ندارد! هر چقدر به قواعد زبان ترکی استانبولی مسلط باشید اما دایره لغات شما محدود باشد؛ در گفت‌وگوها به مشکل می‌خورید. اگر به دنبال گسترش لغات خود هستید و تسلط نسبی روی قواعد دارید، اپلیکیشن دراپس بهترین گزینه برای آموزش کلمات ترکی استانبولی است. برنامه دراپس تنها پنج دقیقه از 24 ساعت را نیاز دارد تا لغت های جدید را به شما آموزش دهد و علاوه بر تمرین، می‌توانید کلمه‌های قدیمی را تکرار کنید تا از ذهنتان پاک نشود. دراپس حافظه تصویری شما را درگیر می‌کند و با استفاده از فلش کارت لغات را آموزش می‌دهد. تصاویر ملکه ذهن شما می‌شوند، اما یادگیری املای آن‌ها چگونه است؟

دراپس تصاویر را به شما نشان می‌دهد و ترکیبی از حروف در زیر آن قرار دارد که شما باید حروف درست را انتخاب کنید و به ترتیب بچینید تا کلمه مرتبط با تصویر به دست آید. البته اگر آشنایی ندارید با کلمات می‌توانید از راهنمایی‌های موجود استفاده کنید. تلفظ درست واژه‌های زبان ترکی استانبولی به شما آموزش داده می‌شود و رسما هر چیزی که نیاز است را یاد می‌گیرید. البته اگر نیاز به دستور زبان دارید باید به سراغ دیگر اپلیکیشن‌ها بروید و برای کلمات به سراغ دراپس بروید. نسخه پریمیوم اپلیکیشن دراپس ماهانه 9.99 دلار است و با داشتن این اکانت دسترسی کامل تری به همه بخش‌ها خواهید داشت.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

اپلیکیشن بلارما – Blarma

اپلیکیشن بلارما برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

مهم‌ترین نکته در یادگیری استمرار است و اپلیکیشن بلارما تضمین می‌کند روزانه حداقل پنج کلمه جدید از زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید. در تعداد کلمات روزانه محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید روزانه به 15 کلمه نیز برسید. این اپلیکیشن مانند دراپس روی گسترش دامنه کلمات شما تمرکز دارد و به قواعد کمتر پرداخته شده است. تمامی پازل‌ها، دوره‌های آموزشی، صداهای ضبط شده و موارد دیگر، تنها لغات را به شما یاد می‌دهند و خبری از فعل یا دستور زبانی نیست.

بلارما برای آموزش زبان ترکی از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند که می‌توان به ویدئوهای کوتاه، بازی‌ها، کارت‌ها و موارد دیگر اشاره کرد. تمامی دوره‌ها ساده و بسیار روان هستند و اگر در مبتدی‌ترین سطح یادگیری زبان نیز باشید به راحتی همه چیز را یاد می‌گیرید. خرید اشتراک یک ماهه بلارما برای یادگیری زبان ترکی نیاز به 6.99 دلار در یک دوره سی روزه دارد که البته اشتراک‌های طولانی مدت نیز در نظر گرفته شده‌اند.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه iOS

آدرس وب‌سایت اپلیکیشن

سخن آخر

یادگیری زبان نیاز به مدت زمان دارد و طی دو الی سه روز اتفاق نمی‌افتد. باید پشتکار داشته باشید و به طور مستمر هر روز آموزش را دنبال کنید؛ حتی به اندازه 5 دقیقه یا کمتر! از اپلیکیشن های معرفی شده استفاده کنید و در خانه با هزینه کمتری آموزش را دنبال کنید. امیدواریم در یادگیری زبان ترکی استانبولی موفق باشید.

پرسش‌های متداول

بهترین اپلیکیشن برای آموزش زبان ترکی استانبولی کدام است؟

نمی‌توان یک اپلیکیشن را به عنوان بهترین برنامه انتخاب کرد. اما فهرستی از بهترین برنامه های آموزشی را برای شما فراهم کرده‌ایم.

آیا امکان یادگیری زبان ترکی استانبولی در منزل وجود دارد؟

بله. با کمک برنامه های آموزشی و ویدیو یا ویس ها، می‌توانید به راحتی زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید.

کدام اپلیکیشن برای گردشگران مناسب است؟

برنامه Busuu روی لغات روزمره و اصطلاحات پر تکرار سفر تمرکز دارد و می‌توانید به راحتی کلمات مورد نیاز برای سفرتان را فرا بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
آخرین مطالب

نظرات (0)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.