هوش مصنوعی Pika معرفی شد؛ ساخت ویدیو با متن راحت‌تر از قبل!


امیرمحمد جواهری زاده
نظرات 0
content-main-img
هوش مصنوعی ملد Pika با قابلیت تبدیل متن به انیمیشن و فیلم معرفی شد. برای ساخت ویدیو فقط با یک جمله فاصله دارید.

هوش مصنوعی مولد همچنان در حال ساخت شگفتی برای کاربران است. استارت Pika با سرمایه گذاری 55 میلیون دلاری از جدیدترین پلتفرم ساخت ویدیو با هوش مصنوعی مولد رونمایی کرد. نام این مدل هوش مصنوعی Pika 1.0 نام دارد که فعلا دسترسی به آن محدود است و باید در صف انتظار قرار گرفت.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت Pika، این کمپانی نوپا قصد دارد با معرفی مدل هوش مصنوعی خود با نام Pika 1.0 انقلابی را در زمینه تولید و ادیت ویدیو ایجاد کند. همانطور که می‌دانید، مدتی پیش شرکت ادوبی (Adobe) از هوش مصنوعی مولد خود رونمایی کرده بود که می‌توانست قالب‌های ویدیو و عکس‌ها را تا بینهایت پردازش کند و هوش مصنوعی‌های دیگری هم با نام‌های Runway و Stability AI هم محبوبیت بالایی بین ادیتورها و علاقه‌مندان به تکنولوژی داشت، اکنون با رقیب جدی به نام Pika مواجه خواهند شد؛ در واقع با معرفی Pika 1.0 می‌توانیم شاهد جهش بزرگی در زمینه هوش مصنوعی مولد داشته باشیم و کم کم شرکت‌های جدید هم با خلاقیت، مسیر پیشرفت در صنعت AI را هموارتر از قبل کنند.

طبق گفته پیکا، نسخه بتای این هوش مصنوعی چندی پیش عرضه شده و توسط بیش از نیم میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند. با این حال، استفاده از Pika رایگان خواهد بود؛ اما در حال حاضر به‌صورت عموم در دسترس افراد قرار نگرفته و برای استفاده از آن باید در وب‌سایت Pika ثبت نام کنید تا در صف انتظار قرار بگیرید.

هوش مصنوعی Pika ابزار ساخت و ادیت ویدیو

سازندگان هوش مصنوعی پیکا، دمی گوئو (Demi Guo) و چنلین منگ (Chenlin Meng)، دانشجویان دکترای هوش هوش مصنوعی، نسخه اولیه Pika در برنامه دیسکورد راه اندازی کردند که کاربران این پلتفرم در هفته اول انتشار این هوش مصنوعی، میلیون‌ها ویدیو ساختند؛ در واقع استقبال بی‌نظیر کاربران Discord باعث جلب توجه سرمایه‌گذاران شد و توانست در زمان تاسیس خود 20 میلیون دلار سرمایه جذب کنند.

هوش مصنوعی Pika 1.0 توانایی ساخت یک ویدیو با استفاده از عبارتی کوتاه را دارد که خروجی آن می‌تواند با توجه به خواسته کاربر متغیر باشد. دمی گوئو، مدیرعامل پیکا هدف ساخت این AI را چنین بیان کرده است:

« ما قصد بازطراحی فرایند ساخت ویدیو را داریم؛ زیرا ساخت ویدیو خوب هنوز هم چالش‌هایی دارد. به همین علت ما پیکا را ساختیم تا تمامی افراد از کاربران عادی گرفته تا حرفه‌ای بتوانند ویدیوهای باکیفیت درست کنند.»

پیش‌بینی شده است که صنعت هوش مصنوعی مولد با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که در سالانه انجام می‌شود تا سال 2027 به 143 میلیارد دلار در سال برسد. سهولت در دسترسی، محدود نبودن خلاقیت و از همه مهم‌تر متن باز بودن باعث شده که صنعت هوش مصنوعی در دسترس اغلب کاربران قرار بگیرد و با توجه به پیشرفت روزانه، به‌نظر می‌رسد که آینده‌ای هوشمند در انتظارمان باشد. اکنون باید دید که بعد از پیکا، بزرگان صنعت هوش مصنوعی چه واکنشی نشان خواهند داد.

به این مطلب امتیاز دهید!

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)
آخرین مطالب

نظرات (0)

برای ثبت نظر خود وارد شوید.